wtorek, 24 lipca 2012

#14 SERIALOWO III (BREAKING BAD, PERCEPTION, ALPHAS, SINBAD, TEEN WOLF)

Z list śledzonych bądź oglądanych sporadycznie seriali w tym tygodniu wędrują na początek listy PERCEPTION, BREAKING BAD i ALHAS. Zapraszam!
TEEN WOLF S02
Dziewiąty odcinek bardzo popularnego serialu MTV bazujacego na filmie dla nastolatków z Michaelem J. Foxem w roli głównej. Tym razem jest to bardzo spłaszczone widowisko właśnie dla widzów współczesnej legendarnej stacji muzycznej, która jak wiemy wyewoluowała w nie całkiem miłym dla mnie kierunku. Co do serialu – jest to historia nastolatków będących w środku wojny między wilkołakami, jaszczurami i łowcami. Jednym z nich jest tytułowy nastoletni wilkołak – chłopak ugryziony przez jednego z wilkołaków notabene umawiający się z córką wpływowego łowcy. Kolejny odcinek odkrywa coraz więcej informacji na temat Łowców i przeciwnika wszystkich znanych nam głównych bohaterów – przywódcy 'jaszczura'. Nie za bardzo przywiązuję się do tego serialu – z powodu właśnie płaskiej fabuły i beznadziejnego aktorstwa. Dlaczego w dalszym ciągu oglądam – oto jeden z wielu momentów:


BREAKING BAD S02
Już drugi odcinek rewelacyjnego serialu stacji AMC. To już ostatni sezon skazanego na powszechne uwielbienie Woltera Whitea granego przez tatka Malcolma z serialu lat 90tych THE MALCOLM IN THE MIDDLE. Serial nie tylko porywa fabułą i losami Woltera i jego rodziny oraz 'współpracowników' ale również jest perfekcyjnie zmontowany, pokolorowany i wyreżyserowany. Jak większość (może i wszystkie) seriali tej stacji – m.in. THE WALKING DEAD, RUBICON, THE KILLING, THE PRISONER. 5. sezon obfituje w wiele zaskakujących zwrotów akcji – już po 2 odcinku. Stawka rośnie z minuty na minutę więc jeżeli ktoś nie jest zaznajomiony z tym serialem powinien co prędzej biec do sklepu po dvd lub szukać na stacjach telewizyjnych dat emisji.
ALPHAS S02
Wspomniany w pierwszym poście SERIALOWO serial od Syfy o ludziach obdarzonych niespotykanymi zdolnościami. W przeciwieństwie do HEROES nasi bohaterowie są jak najbardziej realistyczni, brak tu komiksowego zacięcia, a w zamian mamy bardzo efektowne strzelaniny, pościgi, intrygi i wykorzystywanie umiejętności w realistyczny sposób. Część z tych cudów naszych organizmów jest faktycznie biologicznie poprawna i o prawie wszystkim możemy wyczytać na każdej stronie o biologii.
SINBAD S01
Na finał SERIALOWO przedstawiam Sinbada od stacji Sky1. Może i furory nie zrobił i już nie zrobi i pociągnięcie kolejnych odcinków będzie niesamowitą katorgą dla stacji ale mimo wszystko oglądam i będę oglądał przygody Sinbada żeglarza z powodów sentymentalnych. Kto lubi baśnie tysiąca i jednej nocy, Saida z LOSTów i krajobrazy Oceanu Indyjskiego – zapraszam na seans.
PERCETION S01
Dobry serial, dobra obsada, dobra fabuła i dobre to coś. W dobie natłoku serialowych cwaniaków pokroju głównych bohaterów LIE TO ME, MENTALIST, HOUSE M.D. czy DEXTER. Postać grana przez McCormacka to zwykły wykładowca jednego z psychologicznych kierunków i autor książek traktujących o psychologii sądowej. Razem z koleżanką z FBI stara się rozwiązywać sprawy w swój własny, niecodzienny sposób. A wspominałem, że jest schizofrenikiem? Właśnie ta przypadłość naszego wykładowcy stawia w bardzo ciekawym świetle całą akcję. Dodatkowo pełno ciekawych dialogów, inteligentnych cytatów i przemyśleń. Lubię tego typu klimaty więc będę zdawał relację co do kolejnych odcinków. Kolejnych gdyż wczoraj miała miejsce premiera już trzeciego.

Brak komentarzy: