czwartek, 19 lipca 2012

#2 ZAPOWIEDZI I: ROBOPOCALYPSE (2014)

Spielberg się tylko chwali czy może faktycznie nakręci za 2 lata coś co będzie zasługiwało na miano "Matrix'a" XXI wieku? Zobaczcie sami!
ROBOPOCALYPSE (2014)
Po wydaniu w 2011 roku powieści Daniela H. Wilsona pod tytułem: "Robopocalypse" (Robokalipsa) sam Steven Spielberg ogłosił wszem i wobec, że zamierza wyreżyserować tą książkę w 2013 roku i uwaga: ma być to przewrót w dziedzinie filmów katastroficznych, w dziedzinie kina science fiction i ma być Matrix'em XXI wieku. Czy mu wierzyć? Od tamtego czasu jedyną pewną informacją o stanie rzeczy jest news z 25 maja odnośnie daty premiery: 7 kwietnia 2014 roku. Niby coś idzie do przodu ale głośniej na pewno będzie bliżej premiery.
Udało mi się dostrzec coś na temat miejsca kręcenia filmu - mianowicie większa część planu zdjęciowego mieści się w mieście Montreal w prowincji Quebec w Kanadzie. Możecie sami sprawdzić na stronie MovieInsider w zakładce 'Map' do której odsyłam.
Dlaczego tak wypatruję tej produkcji? Sama książka nie jest fenomenem w dziedzinie science fiction ani też stylistycznie nie powala ale z racji wykształcenia samego autora - powieść ma solidne podstawy aby była samospełniającą się przepowiednią nadciągającej apokalipsy.

SPOILER ALERT (zaznacz aby przeczytać)
Powieść przedstawia historię kilku osób mieszkających w różnych częściach świata, których losy zadecydują o losach wojny z maszynami. Samoświadoma maszyna o nazwie Archos rozpoczyna wojnę z ludźmi - mordując lub zsyłając do obozów pracy wszystkie napotkane jednostki. Niejaki Cormac - żołnierz jednostki Spryciarza opisuje z wielkimi detalami informacje na jakie trafił po zakończeniu działań wojennych, a wiec mamy po prostu czarną skrzynkę wojny zaczynając od kilku miesięcy przed godziną zero aż w ostatnich rozdziałach - ostatnie chwile wielkiej rewolucji.
Jeżeli Spielbergowi uda się przedstawić to co niedawno przeczytałem to szykuje się wielkie kinowe widowisko na jakie przygotowuje się od premiery "Prometheus".

1 komentarz:

Ruhi pisze...

Movies have always been the greatest source of entertainment in our lives. This Movie is an upcoming action spy comedy film.
The Movie Download and Online Watching free everything for you...
For More....
Plz Visit :
judwaa 2 songs
spyder movie songs