czwartek, 19 lipca 2012

#2 ZAPOWIEDZI I: ROBOPOCALYPSE (2014)

Spielberg się tylko chwali czy może faktycznie nakręci za 2 lata coś co będzie zasługiwało na miano "Matrix'a" XXI wieku? Zobaczcie sami!
ROBOPOCALYPSE (2014)
Po wydaniu w 2011 roku powieści Daniela H. Wilsona pod tytułem: "Robopocalypse" (Robokalipsa) sam Steven Spielberg ogłosił wszem i wobec, że zamierza wyreżyserować tą książkę w 2013 roku i uwaga: ma być to przewrót w dziedzinie filmów katastroficznych, w dziedzinie kina science fiction i ma być Matrix'em XXI wieku. Czy mu wierzyć? Od tamtego czasu jedyną pewną informacją o stanie rzeczy jest news z 25 maja odnośnie daty premiery: 7 kwietnia 2014 roku. Niby coś idzie do przodu ale głośniej na pewno będzie bliżej premiery.
Udało mi się dostrzec coś na temat miejsca kręcenia filmu - mianowicie większa część planu zdjęciowego mieści się w mieście Montreal w prowincji Quebec w Kanadzie. Możecie sami sprawdzić na stronie MovieInsider w zakładce 'Map' do której odsyłam.
Dlaczego tak wypatruję tej produkcji? Sama książka nie jest fenomenem w dziedzinie science fiction ani też stylistycznie nie powala ale z racji wykształcenia samego autora - powieść ma solidne podstawy aby była samospełniającą się przepowiednią nadciągającej apokalipsy.

SPOILER ALERT (zaznacz aby przeczytać)
Powieść przedstawia historię kilku osób mieszkających w różnych częściach świata, których losy zadecydują o losach wojny z maszynami. Samoświadoma maszyna o nazwie Archos rozpoczyna wojnę z ludźmi - mordując lub zsyłając do obozów pracy wszystkie napotkane jednostki. Niejaki Cormac - żołnierz jednostki Spryciarza opisuje z wielkimi detalami informacje na jakie trafił po zakończeniu działań wojennych, a wiec mamy po prostu czarną skrzynkę wojny zaczynając od kilku miesięcy przed godziną zero aż w ostatnich rozdziałach - ostatnie chwile wielkiej rewolucji.
Jeżeli Spielbergowi uda się przedstawić to co niedawno przeczytałem to szykuje się wielkie kinowe widowisko na jakie przygotowuje się od premiery "Prometheus".

Brak komentarzy: