niedziela, 22 lipca 2012

#8 SERIALOWO II (AMERICAN HORROR STORY)

AMERICAN HORROR STORY po wyemitowaniu 12 odcinków i zakończeniu pierwszego sezonu 21 grudnia 2011 roku dostało "awans" na sezon 2. który rozpocznie się już w październiku na stacji FX. Serial jest fenomenem w swojej klasie, klasie serialowych horrorów i myślę, że stoi w czołówce razem z TWIN PEAKS, KINGDOM HOSPITAL czy nawet THE X FILES. Coś więcej o serialu? Zapraszam!

AMERICAN HORROR STORY S02
2. sezon AHS będzie miał 13 odcinków, które zobaczymy jesienią tego roku. Twórcy chcą by w każdym sezonie do strasznego domu wprowadzała się nowa rodzina (i prawdopodobnie w nim ginęła). Dziennikarze próbowali pytać obecne gwiazdy serialu o to, czy powrócą w 2. serii, ale nie doczekali się odpowiedzi. Jedno jest pewne, kolejny sezon będzie miał bardzo mało wspólnego z pierwszym sezonem.
Ponad półroczne zbieranie newsów owocuję niżej opisaną chronologią informacji na temat AHS, oto czego się dowiadywałem:
MARZEC 2012: W wywiadzie dla stacji Bravo twórca "AMERICAN HORROR STORY" powiedział, że w 2. serii na pewno powróci Jessica Lange (Złoty Glob za rolę Constance), mało tego - w epizodycznych rolach ma wrócić czworo z obsady poprzedniego sezonu.
Ryan Murphy ogłosił też, że główną rolę męską w serialu zagra Zachary Quinto. Ze starej obsady powrócą jeszcze: Evan Peters (Tate), Sarah Paulson (Billie Dean) i Lily Rabe (Nora). Oni również zagrają zupełnie nowych bohaterów.
KWIECIEŃ 2012: Adama Levine, frontman MAROON 5 będzie grał jedną z epizodycznych ról. Będzie to jego pierwszy aktorski występ. W AHS ma zagrać połowę pary, określanej jako "The Lovers".
Lizzie Brochere zagra postać o imieniu Gia - przeciwniczka Constance w 2. sezonie.
Nominowana swego czasu do Oscara Chloe Sevigny zagra również w 2. sezonie AHS, którego produkcja zacznie się latem. Chloe zagra nimfomankę o imieniu Shelly, która będzie śmiertelnym wrogiem postaci granej przez Jessicę Lange. Akcja 2. sezonu rozgrywać się w psychiatryku dla kryminalistów.
MAJ 2012: Nominowany do Oscara i Emmy James Cromwell zagra dr. Ardena ze szpitala dla psychicznie chorych kryminalistów prowadzonym przez postać Lange.
Ryan Murphy zdradza coraz więcej na temat 2. sezonu AHS. W konwersacji z Vulture powiedział, że ten sezon będzie o ludziach chorych psychicznie i nie będzie zupełnie miał związku z pierwszym. Murphy po raz pierwszy zdradził, że 2. sezon będzie dział się w latach 60. Zostanie oddana ich specyfika – np. Chloe Sevigny zagra nimfomankę, którą mąż wysyła z tego powodu do psychiatry. Inna bohaterka znajdzie się w psychiatryku ponieważ lesbijką. A kiedy już człowiek wyląduje w takim miejscu, nie ma żadnych praw i może tam zostać do końca życia – to jest naprawdę przerażające. Często jednak jest tak, że ci ludzie, których tam umieszczają "zdrowi", są najbardziej normalni z nas wszystkich. Murphy dodaje: Wiem co będzie w trzecim sezonie - bądźcie gotowi! Znana ze "Skins" Britne Oldford jako kolejny plus obsady 2. sezonu. Aktorka zagra Almę, jedną z pacjentek zakładu dla psychicznie chorych kryminalistów, prowadzonego przez Jessicę Lange.
CZERWIEC 2012: Znany ze skasowanego serialu THE SECRET CIRCLE Chris Zylka zagra jak donosi EW Daniela, "najpiękniejszego chłopca świata" , który będzie również głuchoniemy. Nie wiadomo, czy będzie pacjentem, czy może pracownikiem zakładu dla psychicznie chorych kryminalistów, prowadzonym przez Jessicę Lange. Dodatkowo: znana z CARNIVALE Clea Duvall również dostała rolkę.
LIPIEC 2012: Mark Consuelos w "American Horror Story". Obsada 2. sezonu się powiększa. EW kilka dni temu dodaje, że Mark Consuelos (ALL MY CHILDREN) pojawi się jako pacjent o imieniu Spivey, a najważniejszą informacją dla mnie jest fakt, że Joseph Fiennes negocjuje rolę w AHS.
Wypada tylko czekać na nowy sneek peek i zostać zaskoczonym jakością pilota nowego sezonu. Obowiązkowo recenzja w październiku. :)

a oto kila postaci które ujrzymy w nowym sezonie: 


Brak komentarzy: