wtorek, 7 sierpnia 2012

#43 SERIALOWO VI (ALPHAS, BREAKING BAD,DOCTOR WHO, FALLING SKIES)

Nadrabiam zaległości, seriale są już na finiszu, a za 2 tygodnie nadchodzą premierowe odcinki kilku nowości i powroty długo zapowiadanych gigantów. Zapraszam!

BREAKING BAD S04
Wspominałem ostatnio o zastoju, o braku jakiejś ewidentnie wybuchowej akcji. Kolejny odcinek przynosi wiele więcej wątków będącymi dobrym elementem podnoszenia napięcia, mało tego – napięcie z minuty na minuty rośnie i jego owoce będą widoczne za 2 lub 3 odcinki. Dużo motywów z pierwszego sezonu, dużo aluzji do początków już „rodzinnego” interesu (nie mylić z WEEDS albo SOPRANO). Faktycznie, ten sezon ma wiele spólnego z początkiem ale z tego co się orientuje, finał będzie uwieńczeniem serii na bardzo wysokim poziomie, nie zabraknie strzelanin, wybuchów i ogromnych decyzji. Czekam z niecierpliwością – jak dobrze się ułoży to po zakończeniu 8 odcinka robię przerwę posty w tym dziale i zacznę nadawanie za 10 miesięcy newsami z planu aby za rok podnosić ciśnienie przed wielkim finałem. (sezon podzielony na dwie części, pierwsza to połowa odcinków na wakacje 2012, druga połowa rozsypana w wakacje 2013).

FALLING SKIES S02
Nareszcie wiadomo kim jest dziewczynka przedstawiona na plakatach promujących 2 sezon FALLING SKIES. W najnowszym odcinku sprzed kilkunastu godzin można było zobaczyć przejściową formę między człowiekiem, a tak zwanym „pełzaczem”. Dowiadujemy się jak wygląda miasto mlekiem i miodem płynące oraz z jakimi nowymi niespodziankami zmierzą się bohaterowie z ruchu oporu. Już niedługo finał, odcinek 10 jak nic nie wypadnie stacji zostanie wyemitowany za tydzień i kolejne 2 (11&12x02) tydzień później. Wiele emocji, wiele dramatu ale zabrakło właśnie jawnej ingerencji obcych, rekompensują to oczywiście urywki z kolejnego odcinka. (zostały jak zwykle pokazane pod koniec epizodu)


ALPHAS S02
W ALPHAS nowości, nowy członek ekipy już się szykuje na kolejny odcinek. Wiele nowych informacji o Parishu zostało ujawnionych, a zespół coraz lepiej ze sobą współpracuje po wielkim rozłamie jaki wydarzył się między 1, a 2 serią. Może się pomyliłem, ale w jednym z promujących sezon spotów z SDCC zauważyłem w ułamku sekundy Summer Glau, może to tylko szczególik dla fanów, a może jej rola będzie miała kolosalne znaczenie w kolejnych odcinkach.

DOCTOR WHO S07
Już za 2 tygodnie rusza kolejny sezon Doktora Kto. Łato się domyślić, że twórcy nie spoczęli na laurach i mają pociagnąć widowisko o jeszcze 2 sezony. Najdłuższy, Guinessowski serial science fiction w historii telewizji odrodził się na nowo w 2005 roku i od prawie 7 lat nie traci tempa. Najnowszego Doktora gra Matt Smith, bardzo dobrze zapowiadający się aktor, a to dzięki właśnie roli w tym serialu. Dla osób zaznajomionych z dużym ekranem jest znany z dramatu o wieloznacznym tytule „Łono” (WOMB). Nie mogę się doczekać premierowego odcinka, a to dzięki zapowiadanym świeżością wizualnym i nowym wątkom. Zwiastuny robią swoje i przykuwają uwagę do detali. Należy również wspomnieć, że skład podróżników TARDIS zmieni się gdzieś w połowie sezonu, będzie nowa towarzyszka, o której wspomnę za jakiś czas.

reklamowo
znajdź OniryzMovie na FACEBOOKu
(kliknąć w nazwę)

Brak komentarzy: