środa, 8 sierpnia 2012

#46 NA LUZIE: Seriale zagubione (część I: CHILDRENS HOSPITAL)

O serialu usłyszałem nie tak dawno albowiem miesiąc temu, postanowiłem przyjrzeć się bliżej w związku z ciekawą obsadą (nie mówię o Longorii tylko o Cerze) i dobrymi opiniami. Szopka na wszystkie szpitalne seriale w jednym, chciałoby się powiedzieć odcinku, lecz cały serial doczekał się, aż 3 sezonów więc jednak trochę pocierpiałem zanim przełknąłem to dziwactwo. Zapraszam!

CHILDRENS HOSPITAL
(2008)
czyli
umrzeć ze śmiechu w szpitalu


cześć I: Co to ***** jest?
Na początku pomyślałem, że to jakiś błąd, pomyłka lub jestem za bardzo zmęczony aby oglądać o tak późnej porze seriale o doktorach, ale to prawda – faktycznie odcinek trwa od 10 do 11 minut, dokładnie są to 2 odcinki 4 i pół minutowe. Odcinek zaczyna się od wstępnego przypomnienia co działo się w poprzednich epizodach – ale jak, skoro oglądam pierwszy odcinek? Tak, gdyż to sedno parodii, pokazuje co wydarzyło się w teoretycznym serialu jaki chciałem obejrzeć. ChH to sedno szpitalnych seriali, zarówno zmontowanie kilkunastu prawnie niczym nie związanych ze sobą scen, idiotyczne „w poprzednim odcinku”, przerywniki reklam nieistniejących filmów czy seriali oraz podsumowanie w postaci wywiadu z jednym lub grupą aktorów grających w tym czymś czyni ChH swego rodzaju fenomenem. Dlaczego parodia: wszyscy aktorzy są przepiękni (poza osobą która powinna być zabawna i panią ordynator, która powinna być seksowna) są debilami z krwi i kości gadają totalnie bzdurne medyczne teksty (oglądając prześwietlenie mówi, że tu nic nie widać, nie ufam czarno-białym zdjęciom) jeszcze raz: są debilami ilość tekstów o zabarwieniu seksualnym jest trzy razy większa niż ilość tekstów medycznych

część II: Obsada liże parkiet.
Jeżeli pozbieramy mizernych aktorów i damy im główne role oraz tym dobrym damy role drugorzędowe to powstanie nam ChH :) Jeżeli obsada faktycznie tak świetnie udaje debili to gratulacje – parodia rewelacyjna i ubaw po pach, chociaż to specyficznych humor. W sytuacji, gdy aktorzy są beznadziejni i grają jak mogą to żegnaj okrutny świecie – zmarnowane kilka godzin na obejrzenie 3 sezonów totalnej bzdury na kułkach. 

część III: Co to ***** ma być raz kolejny.
SCRBS był moim zdaniem najlepszym serialem szpitalnym o dużej dozie takiego medycznego humoru, ChH to jednak nie ta kategoria, jest to idealna parodia gdzie nic, nawet aktorzy nie starają się być poważni. Wszędzie pełno przerywników, debilnych reklam, wyciętych scen czy zmyślonych retrospekcji. Co drugi odcinek nie wiadomo o co chodzi, a serial wygląda jakby sam był przerywnikiem czegoś większego. Serial nie ma pułki, poza dziwną parodią nie ma takiego gatunku, do którego pasowałby ten twór – nie oznacza to aby go ominąć. Należy się samemu przekonać czy taki humor Nas interesuje.


reklamowo
znajdź OniryzMovie na FACEBOOKu
(kliknąć w nazwę)

Brak komentarzy: