niedziela, 12 sierpnia 2012

#53 NA LUZIE: Seriale zagubione (część II: INVASION)

Jeden z lepszych seriali „inwazyjnych” jakie widziałem w życiu. Mimo, że w skład obsady wchodzą rewelacyjni aktorzy to sam serial jest jednych z tych, którzy nie doczekali kolejnego sezonu. 22 odcinki to zdecydowanie za mało jak dla tak rewelacyjnie skrojonej historii w której nie do końca wiadomo kto jest „tym dobrym”, a kto „tym obcym”. Zapraszam!

INVASION
(2005)
czyli
obcy są wśród nas

cześć I: Sześć stóp pod wodą.
Serial to bardzo prosta historia opowiadająca o losach 2 rodzin mieszkających w małym miasteczku na Florydzie. Miasteczko spotyka tornado o nazwie Eve i wszystko potoczyłoby się swoim rytmem (odbudowa zniszczeń, opieka nad rannymi itp.) gdyby nie to, że osoby, które w czasie tornada były w wodzie / miały zatonąć, zmieniły się – nie fizycznie a mentalnie. Ich zachowania bardzo przypominają obcych z filmu o tym samym tytule z 2008 roku. Serial przyciaga uwagę z wielu powodów. Przede wszystkim obsada, zdjęcia (cudowne lasy i bagna Florydy) oraz klimat – cały czas czuć niepokój, a intro pojawiające się dopiero w 10tej minucie odcinka zmienia swoje tło, za każdym razem przyprawiając o dreszcze.

część II: Bez wody ani rusz.
Dialogi to w głównej mierze lanie wody. O faktycznej inwazji obcych jest bardzo mało (poza jednych z bohaterów, który od samego początku nadaje na swoim blogu o inwazji obcych form życia). Dużo jest o problemach rodzinnych, problemach emocjonalnych i dopiero w połowie sezonu odczuwamy obecność inwazyjnych form pod postacią mieszkańców miasteczka. Aktorstwo jest fantastyczne, w głównych rolach występują między innymi: Kari Matchett (znana z filmu CUBE 2: HYPERCUBE), Tyler Labine – serialowy Dave (THE REAPER), Lasa Sheridan to kobieta występująca w serii FAST & FURIOUS oraz William Ficher to aktor zarówno serialowy (PRISON BREAK) jak i kinowy (ARMAGEDDON).

część III: Zatopić serial.
Serial został zatopiony w 2006 roku i co sprawia największe rozczarowanie – oglądalność nie spadała tak okropnie jak u innych seriali (FIREFLY). W krajowej telewizji można było oglądać ten serial na kanale TVN7, 2 lata temu. Oceniam te 22 odcinki wysoko i oczywiście bardzo polecam wszystkim fanom seriali science fiction.reklamowo
znajdź OniryzMovie na FACEBOOKu
(kliknąć w nazwę)

Brak komentarzy: