czwartek, 16 sierpnia 2012

#58 RECKA: Zohan raz jeszcze.

Miała być komedia roku, a wyszło jak zwykle. Dyktator jest zabawną powtórką z rozrywki, Papką składającą się z Borata i Zohana – czyli wszystko co już widzieliśmy ozdobione idiotyzmem. Gdyby film oglądać na raty to jest to przezabawny zlepek stereotypów. Szkoda, że oglądałem go w całości. Zapraszam!
Bywało już tak, że zwiastun sprzedawał nam całość zabawy i film pozostawał tylko okropnym rozczarowaniem. Taka sama historia przydarzyła się i Dyktatorowi. Bardzo krótka recenzja filmu.

Zohan raz jeszcze.
THE DICTATOR (2012)

część I: Bajka z tej Ziemi
Krótko mówiąc mamy tu powtórkę z rozrywki. Zabawny aktor, mówiący zabawnie z arabskim akcentem odgrywa w tym filmie dyktatora (Sacha Baron Cohen) jednego z państw gdzieś niedaleko Iranu, w każdym bądź razie ISLAM rządzi. (w DON'T MESS WITH ZOHAN jest to przeciwna strona religijnej barykady). Nasz przywódca staje się ofiarą spisku i ląduje bezradny i sam na obcej ziemi (czyli USA). Przypadkowo oczywiście spotyka piękną nieznajomą (Anna Faris) i dzięki niej odzyskuje pozycje, władze i pieniądze (czyli jak zwykle), ja to się dzieje i dlaczego jest tak, a nie inaczej - nie zdradzę. Powtórka z rozrywki jak już napisałem na samym początku.

część II: Śmiechu warte wszystko - dosłownie.
Cały film nadaje się (tylko pocięty w odpowiednio krótkie fragmenty) jako przerywnik do programów rozrywkowych. Ogrom przezabawnych gagów, dialogów i wypadków ale nie jako fabularna całość. Jest to raczej powtórka z Zohana w stylu Ali G. Fabuła jak już (oh God, ups, oh Allah) wspomniałem - kuleje i jest kompletnie idiotyczna. Grupa super aktorów nie ratuje filmu i mimo, że Lubię Barona-Cohena to film mi się po prostu nie podobał :)

THE DICTATOR (2012)
5/10

posterek:
gatunek: dramat / akcja
premierowo: 9 (18) maja 2012
dyrekcja: Larry Charles
skrobacze: Alec Berg, Sacha Baron Cohen
przyaktorzyli: Ali G (Borat), Cindy ze Strasznego Filmu, Specjalista z A.I.
cytat: "I love American films, particularly fantasy films like 'Lord of the Rings' and 'Schindler's List.'"

cytatów więcej: "We dictators aren't all bad. While Western countries continue to ravage our planet's resources, we preserve our land and conserve it by burying thousands of bones in single mass eco-graves."

"What is the point [of bringing a version of the Hunger Games to Wadiya]? North Korea has done it literally."

Brak komentarzy: