niedziela, 30 września 2012

#100 SERIALOWO XVIII: (THE NEIGHBORS, TBBT, VEGAS, REVOLUTION, GRIMM, FRINGE, COMA)

I rozpoczął się wysyp nowych pilotów, dzisiaj krótko o nowym FRINGE, The Big Bang Theory oraz premierowym Vegas. Nie zabraknie również notki o miniserialu z doborowej obsadzie o tytule COMA. Zapraszam!

COMA miniseries
coś o miniserialu: Geena Davis - gwiazda kina sensacyjnego końca lat 80tych i 90tych w jednej z głównych ról oraz Joe Morton znany z II części Terminatora oraz serialu EUREKA to tylko niektóre postacie w dwuodcinkowym miniserialu o tytule Śpiączka. Pełen napięcia serial skupia się na losach studentki medycyny rozpoczynającej praktyki w jednej z renomowanych klinik. Zauważa, że w znaczącej liczbie udanych operacji dochodzi do zapadnięć pacjentów w śpiączkę. Zaczyna drążyć temat jednocześnie popadając w coraz to większe tarapaty. 
FRINGE S05
coś o premierze: Pierwszy odcinek nowego sezonu serialu uplasował się bardzo nisko jeżeli chodzi o oglądalność ale to nie znaczy, że odcinek byś średni - wręcz przeciwnie: trzymał w napięciu, otworzył kilka nowych wątków i jak to przystało na ten serial, dał o wiele więcej do myślenia i główkowania niż nie jedna zagadka detektywistyczna Mentalisty :) Ten sezon otwiera całkiem nowy wątek fabularny, przenosi nas jednocześnie 20 lat w przód i przedstawia nowe postacie. Świetna muzyka, super gra aktorska i rewelacyjna  scenografia + już poznane z 4 sezonu oryginalne i "inne" intro to podstawa serialu FRINGE.
GRIMM S02
coś o odcinku: Piąty już odcinek sezonu podaje całkiem ciekawą fabułę po tak długiej przerwie. Mamy świetną akcję i nowe "stwory". Podobał się odcinek bardzo ale oczywiście czekam na jeszcze większą dozę "zabawy".
REVOLUTION S01
coś o odcinku: Drugi odcinek i jeszcze większe rozczarowanie, obawiam się, że na tym serialu poprzestanę gdyż nie dość, że fabuła kuleje z odcinka na odcinek - liczyłem na poprawę to do tego scenografia powala na kolana, a w przypadku ogromnych problemów ze scenariuszem - całkowicie nie współgra. Postacie są drętwe i "niemrawe", popisowych numerów, dialogów czy chociażby akcji brakuje.
VEGAS S01
coś o pilocie: Ten serial to osadzony w roku 1960 kryminał w doborowej obsadzie, świetne zdjęcia i fabuła. Poza Dennisem Quaidem mamy gwiazdę Fantastycznej Czwórki - Michael Chiklis oraz rewelacyjną Carrie-Anne Moss, której przedstawiać nie potrzeba.
THE BIG BANG THEORY S06
coś o pierwszym odcinku kolejnego sezonu: Wkraczamy w kolejny epizod TBBT w całkiem nowym wydaniu. Robi się poważniej - jeżeli można już tak powiedzieć ponieważ po tylu latach powstało pierwsze małżeństwo. Mamy problemy naszej serialowej pary i ogrom zabawnych powiedzonek Sheldona - klasyczny TBBT. Pierwszy odcinek utrzymuje poziom więc czekam na kolejne odcinki. 
THE NEIGHBORS S01
na sam koniec: plakacik serialu, który miał już premierę ale więcej o tej kosmicznej komedii za tydzień.

W następnej odsłonie SERIALOWO:
DEXTER
MENTALIST
THE NEIGHBORS

Brak komentarzy: