sobota, 1 września 2012

#75 SERIALOWO XII: (PERCEPTION, BREAKING BAD, GRIMM, ALPHAS)


Powracam z dozą serialowych uniesień, a może raczej spadku formy gdyż najnowsze odcinki czołowych, wakacyjnych seriali nie zachwycają (poza Breaking Bad rzecz jasna). Zapraszam!

ALPHAS S02
W najnowszym odcinku ALPHAS możemy nareszcie zobaczyć Summer Glau w roli kobiety potrafiącej złożyć / rozłożyć każde urządzenie. Sam odcinek jest bardzo zagmatwany i chyba to decyduje o tym, że samej akcji jest jak na lekarstwo, a twórcy skupili się na ciągłości głównego wątku.

GRIMM S02
Kolejny Grimm to kolejna dawka nowych baśniowych stworów, tym razem autorzy stawiają na psowate. W jednej z głównych ról sam „Supernatural-owy” Lucyfer. Zagęszcza się atmosfera, czarnoskóry policjant jest coraz bliżej poznania tajemnicy Grimmów, a Śpiąca Królewna wybudziła się ze śpiączki.

BREAKING BAD S05
To już prawie środek sezonu i przedostatni odcinek w tym roku. Wielkie zmiany:
  • śmierć jednej z najciekawszych postaci serialu
  • rozłam przy metaamfetaminie
  • nowy dystrybutor

i myślę, że to wystarczające spoilery zachęcające do 5. sezonu, a jeżeli ktoś nie ogląda to jest to dobry moment aby prześledzić 4 poprzednie i zakończyć tegoroczną emisję z najbliższym, poniedziałkowym odcinkiem.

PERCETION S01
Bardzo długo nie pisałem o tym serialu ponieważ sam zrobiłem sobie przerwę po 2 odcinku aby wrócić do niego z krótkim maratonem pięciu kolejnych epizodów. Serial jest bardzo przyjemny, zaskakujący, zabawny i co najważniejsze – psychologicznie poprawny. Bardzo swobodnie i delikatnie w ciągu tych 45 minut wprowadzane są ciekawe pojęcia, którymi główny bohater posługuje się bardzo umiejętnie. Ostatnie odcinki odkrywają kolejne tajemnice z życia wykładowcy, a sprawy i psychozy stają się jeszcze bardziej skomplikowane. Ogląda się bardzo przyjemnie, serial godny polecenia. W porównaniu do THE MENTALIST albo DEXTER jest troszeczkę niżej z dramaturgią, a wyżej z błyskotliwością :)

reklamowo
znajdź OniryzMovie na FACEBOOKu
(kliknąć w nazwę)

Brak komentarzy: