sobota, 8 września 2012

#78: SERIALOWO XIV: (DOCTOR WHO, BREAKING BAD, REVOLUTION, PERCETION, ELEMENTARY, GRIMM)


Długa przerwa, kilka nowych pozycji serialowych i nowe wątki w starych. Reaktywacja serialowego ciągu na blogu. Zapraszam!


REVOLUTION S01
Tak bardzo liczyłem na coś konkretnego, że nie zdałem sobie sprawy, że całe to REVOLUTION zadebiutowało bez większego szumu. Historia ludzi mieszkających w małej osadzie, dwadzieścia kilka lat po utracie elektryczności zmienia się w przygodę kilku osób, którzy za wszelką cenę chcą odkryć wielki spisek dotyczący braku prądu na całym świecie od ponad ćwierć wieku. Szału nie ma, aktorstwo w większości mizerne, a świat przedstawiony w serialu wygląda jakby bez prądu był co najmniej pół wieku albo i więcej.

GRIMM S02
Z odcinka na odcinek słabnie i chyba za jakiś czas porzucę ten serial aby pod koniec sezonu łyknąć kilkanaście odcinków w jedną noc. Akcji nie ma, fabuła ostatnich odcinków słabnie, jedynie co mnie trzyma przy tym serialu to uroda jednej „zmiennokształtnej” bohaterki :)

BREAKING BAD S05
Doczekaliśmy do zaskakującego finału BB 2012. Trzymam się zapowiedzi kolejnych odcinków w 2013 roku i informacji producentów, że BB zakończy się na 5 sezonie i kolejne odcinki przyszłego roku to nadal kontynuacja zakończonego w tym roku ósmego odcinka, a jaki on był? Szokujący. Reżyser wyciąga wszystko na wierzch. Pieniądze, bezwzględność, najmroczniejsze emocje drzemiące w bohaterach – mało? Wielka tajemnica jest na skraju odkrycia i widzowie na pewno już zacierają ręce na myśl kolejnych odcinków za 10 miesięcy.

PERCETION S01
Również ósmy odcinek wyemitowany w poniedziałek (wtorek w sieci) z nową sprawą, fantastycznym tematem psychologicznym oraz genialną rolą McCormaca. W tej chwili nie ma lepszego serialu detektywistyczno-psychologicznego, chyba, że DEXTER albo THE MENTALIST wyskoczą z osłupiającym pilotem nowych sezonów.

DOCTOR WHO S07
Już pisałem o wgniatającym w krzesło nowym odcinku doktora. Moją opinie podtrzymuję i czekam z niecierpliwością na Dinozaury na statku kosmicznym. Nowe intro, nowe logo, odświeżone efekty specjalne i nowi bohaterowie – to nie mogło się nie udać.

ELEMENTARY S01
Sherlock Holmes w roli głównej, tym razem w NY. Tak się nazywa główny bohater serialu kryminalnego, którego pierwszy odcinek miałem okazje obejrzeć właśnie dzisiaj. Towarzyszem Sherlocka jest oczywiście Watson, pani doktor Watson, a duet pracuje nad rozwiązywaniem niecodziennych problemów współczesnej kryminalistyki – w przypadku Sherlocka w sposób niecodzienny. Pilot jest średni, a ostatnie sceny zapowiadają coś lepszego. Czekam na resztę.

Brak komentarzy: