niedziela, 16 września 2012

#82 NA LUZIE: Seriale zagubione (część V: SANCTUARY)

Amanda Tapping to aktorka niesamowicie uzdolniona, wnioskujemy oczywiscie po wieloletniej obsadzie wszystkich serialowych części STARGATE. Tym razem przez 4 potężne sezony odgrywała główną bohaterkę tytułowego Sanktuarium. Co wnosi ten serial dowiecie się poniżej. Zapraszam!

SANCTUARY
(2007)
czyli
podtrzymywanie kryptozoologii
cześć I: Raj dla przyrodników, historyków i miłośników teorii spisku.
Wkraczamy w historię Sanktuarium – ponad stu letniego miejsca w którym doktor Magnus (Amanda Tapping) opiekuje się i bada istoty abnormalne – mitologiczne i legendarne stworzenia obdarzone specjalnymi umiejętnościami. Są to między innymi syreny, wielka stopa, wilkołaki, itp. Doktor razem ze swoimi pomocnikami nie tylko „kolekcjonują” swoich podopiecznych ale również walczą z osobami, które tą harmonię i tajemnicę chcą zniweczyć. Przez 4 13/20 odcinkowe sezony przewija się cała gama ciekawych postaci, między innymi Nikola Tesla – stu letni naukowiec/wampir, Druitt – teleportujący się Kuba Rozpruwacz czy chociażby sam doktor Watson i Niewidzialny Człowiek.

część II: Nowe tajemnice, nowe pomysły – zawsze zaskakujący epizod.
Wielkim plusem serialu jest jego nieprawdopodobna umiejętność zaskakiwania widza. Oglądając nowy odcinek nigdy nie wiadomo o czym będzie. Każdy epizod wprowadza nas w szalenie interesującą historię a dialogi takich postaci jak wyżej wspomniany Nikola tylko podnoszą temperaturę i poszerzają uśmiech na twarzy (rola Tesli, który przez tyle lat stara się zabłysnąć swoim geniuszem i przebić Edisona, który okradł go z patentów, jest fenomenalna).

część III: Celtyckie klimaty, światowa sieć.
Muzyka zmienia się w zależności od sezonu/odcinka i tworzy fantastyczny klimat, można znaleźć w niej elementy celtyckiego folku jak również elementy innych muzycznych kultur. Aktorstwo w całości – niezawodne. Przygoda i ilość odcinków – odpowiednia i cudownie zakończona. Po prostu dobry kawał science fiction – dlaczego nie fantasy (wampiry/syreny itp.) ponieważ wszystko fajnie bazuje na naukowych podtekstach.reklamowo
znajdź OniryzMovie na FACEBOOKu
(kliknąć w nazwę)

Brak komentarzy: