niedziela, 16 września 2012

#83 NA LUZIE: Seriale zagubione (część VI: 4400)

4400 opowiada o losie ludzi zaginionych w połowie XX w. Pewnego dnia wracają na Ziemię w świetlistej kuli. Mają tyle samo lat, ile mieli w chwili zaginięcia, choć ich krewni dawno poumierali. Tak rozpoczyna się opis fabuły na jednym z większych portali. Serial ten bowiem jest bardzo oryginalnym przedstawieniem koncepcji nadludzi. Więcej o serialu? Zapraszam!

4400
(2004)
czyli
nie zadzieraj z ewolucją
część I: Wikipedia to jeden wielki spoiler!
Agenci badający sprawy związane z odnalezionymi są szczególnie w nie zaangażowani, gdyż każdy z nich ma bliską osobę, która należy do grona 4400: agentka zaadoptowała dziewczynkę, która zaginęła w 1946 r., agent z kolei ma syna, który w dziwnych okolicznościach zapadł w śpiączkę.
Każdy z 4400 posiada jakieś zdolności, niewytłumaczalne dla normalnych ludzi: przewidywanie przyszłości, uzdrawianie, uśmiercanie śliną, słyszenie myśli ludzi, zabijanie krzykiem, panowanie nad wolą innych. Tak wygląda notka z wikipedii. Serial to nie tylko historia nad naturalnych umiejętności kilkuset osób ale również sposoby walki z tymi też osobami. Joel Gretsch to główna rola w serialu - nie tylko rewelacyjny aktor ale również osoba wybierająca role bardzo rozważnie - świetnie pasuje zarówno do 4400 jak i do serialu Visitors.

część II: Biologio! Why?
Po Rewelacyjnych 2 sezonach przychodzi pewne załamanie i twórcy chcąc podtrzymać klimat za bardzo mieszają w fabule, powstaje niezliczona liczba pytań i biologicznych zagadek na których już odpowiedzi znaleźć nie potrafimy. Serial mimo wszystko posiada rewelacyjne intro z kawałkiem Amandy Abizaid - {lace in time.reklamowo
znajdź OniryzMovie na FACEBOOKu
(kliknąć w nazwę)

Brak komentarzy: