piątek, 21 września 2012

#91 QUICKLY-SAID: RE: DAMNATION (2012), EDEN LAKE (2008), LEGION (2010)

Trzy po trzy, odświeżam cykl QS z bardzo prostego powodu. Utrzymanie starego szablonu wymagało ode mnie ogromnej ilości „kliknięć” aby doprowadzić, każdy pojedynczy post, każdą pojedynczą notatkę do identycznego wyglądu i przejrzystości. Obiecuję, że będzie przejrzyście i wyraziście, a przede wszystkim zrozumiale.
Od samego początku: również 3 filmy, również zwiastuny, opisy, oceny i dodatkowo – plakaty. Zapraszam!

RESIDENT EVIL: DAMNATION (2012)
ocena: 8/10
coś o filmie: Bardzo wiarygodny ciąg fabularny, który kontynuuje poprzednią animacje firmy CAPCOM. Ten film nie ma nic wspólnego z kinowym gniotem z Millą Jovovich w roli głównej, jest to raczej uzupełnienie serii gier komputerowych i wygląda na rodzaj promocji 6 odsłony gry. Fabuła jak już wspomniałem jest spójna, ciekawa, wielowątkowa i wciagająca. Efekty wizualne to kolejny poziom jeżeli chodzi o animacje Residentowe, głównymi bohaterami jest Leon i Ada z 4 części gry. Leon oczywiście był głównym bohaterem części poprzedniej.
LEGION (2010)
ocena: 7/10
coś o filmie: To epicka historia wojny o byt prowadzonej pomiędzy aniołami, a ludzi. Widzimy tylko mały zarys całej batalii, w której to archanioł Michał buntuje się przeciwko Stwórcy i archaniołowi Gabrielowi, jego zadanie to ocalenie pewnego nienarodzonego dziecka przed kolejną B O S K Ą eksterminacją. Efekty świetne, fabuła czerpie garściami z Armii Boga z 1995 roku ale w dalszym ciągu jest to obraz znośny. Wyłącznie dla miłośników religijnych podtekstów w stylu CONSTANTINE albo właśnie wspomnianego THE PROPHECY.
EDEN LAKE (2008) 
ocena: 9/10
coś o filmie: Historia narzeczeństwa, które pojawiło się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Głupie zabawy jeszcze głupszej młodzieży może prowadzić do nieszczęścia, a idiotyczne zabawy chorych psychicznie dzieci na pewno prowadzi do … (sami dokończcie). Film trzyma w napięciu dosłownie do ostatniej minuty, klimat niesamowicie przejmujący i przerażający, na dodatek mogę dodać, ze takie historie się zdarzają i cała psychoza towarzysząca postaciom filmu są bardzo na miejscu. Film wgniata w fotel i jest świetnym materiałem dla osób zajmujących się różnego rodzaju patologią. Polecam!

Brak komentarzy: