sobota, 22 września 2012

#92 SERIALOWO XVI: (HAVEN)

XVI odsłona SERIALOWO i najwyższy czas na kilka słów o serialu HAVEN. Trzeci sezon wskoczył z ogromnym wybuchem akcji, pojedynków i pościgów. Zapraszam!

HAVEN S03
coś o serialu: intro
Agentka FBI Audrey Parker (Emily Rose debiutowała oczywiście jak większość serialowych aktorów w Ostrym dyżurze, a ostatnio mogliśmy ją podziwiać w telewizyjnej produkcji "PERFECT PLAN") zostaje odesłana na odpoczynek do małego miasteczka Haven w stanie Maine, poza wypoczynkiem dostaje przydzielone jej zadanie schwytania przestępcy, który według źródeł agencji przebywam w tej miejscowości. Wkrótce jej wrodzona ciekawość zaprowadza ją do epicentrum działań tej niebywałej enklawy - która okazuje się być wieloletnim schronieniem dla osób z niezwykłymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Miasteczko prowadzi własną gazetę gdzie można czasami przeczytać o niezwykłych zjawiskach, które dotykają tą portową mieścinę od ponad stu lat. Wśród mieszkańców jest lokalny policjant Nathan Wuornos (Lucas Bryant - THE VOW), który ostatecznie staje się partnerem Audrey. Na swojej drodze pani detektyw spotyka również drobnego złodziejaszka i handlarza Duke'a Crocker'a, a w tej roli nie kto inna jak Eric Balfour - gwiazda filmu science fiction SKYLINE z 2010 roku czy chociażby SPIRIT lub HORSEMEN. Pierwsze dwa odcinki skupiały się na początku na ogólnych niepowiązanych ze sobą wydarzeniach aby w późniejszych odcinkach zatoczyć pętle wokół Audrey i jej powiązaniu z miasteczkiem.
coś o serialu: sezon trzeci
Pierwszy odcinek długo wyczekiwanego sezonu przynosi nie tylko zapowiadane pojedynki z którymi mieliśmy do czynienia pod koniec ostatniego epizodu ale również kilka nowych wątków i postaci. Zauważyć możemy kilka trzecioplanowych ról z serialu SANCTUARY i kilka ciekawych zabiegów stylistycznych: kolorystyka, kamera czy charakteryzacja. Nowością jest na pewno lepiej przygotowane intro, odświeżone i z powklejanymi scenami z poprzednich sezonów. Nie ma więc na co czekać tylko sięgnąć po serial, który w znacznym stopniu bazuje na powieści Stephen'a Kinga o tytule "Colorado Kid".

Brak komentarzy: