niedziela, 23 września 2012

#94 QUICKLY-SAID: , RED LIGHTS (2012), WHAT EXPECT WHEN YOU'RE EXPECTING (2012), V/H/S (2012)

Dzisiejszy QS to same nowości, świeżo po premierach kinowych i jeszcze z nieostudzoną widownią. W losowaniu padło na idiotyczną komedię, dziwny horror i paranormalny thriller. Zapraszam!

WHAT EXPECT WHEN YOU'RE EXPECTING (2012)
ocena: 3/10
coś o filmie: Diaz, Banks, Decker, Kendrick, Lopez + Quaid, Crawford, Falcone, Morrison, Rock = idiotyczna komedia o ciąży. A gdyby powtórzyć obsadę i zostawić zaznaczone elementy: Diaz, Banks, Decker, Kendrick, Lopez + Quaid, Crawford, Falcone, Morrison, Rock= całkiem znośna komedia o problemach kobiet w ciąży i perypetiach nieporadnych tatusiów. Szkoda, że tak się nie stało i mamy totalnego gniota z humorem podwórkowym, scenami jak z produkcji telewizyjnej i żenującymi gagami. Szkoda, że nie jestem te kilka lat młodszy - to pewnie w ogóle bym nie ruszył tej produkcji ale nazwiska zaznaczone powyżej mnie po prostu przekonały i straciłem te 100 minut.
RED LIGHTS (2012)
ocena: 9/10
coś o filmie: Po pierwsze obsada to jedno z najbardziej docenianych przeze mnie aktorów wszech-czasów: De Niro! Weaver! (ostatnio kiepsko dobiera filmy ale z tym trafiła w dziesiątkę) oraz Murphy! (Strach na wróble u Nolana). Sama fabuła skupia się na grupie fizyków obalających wszelkie mity związane ze zjawiskami paranormalnymi i w przeciwieństwie do czołowych tego typu filmów nie ma tu zbędnych efektów specjalnych, wszystko jest utrzymane w dosyć suchym i swojskim klimacie filmów obyczajowych, a wzrastające napięcie, muzyka i stylizacja przypomina wyjadaczy tego typu filmów przynosząc na myśl najlepsze produkcje jak SE7EN, THE NINHT GATE czy chociażby niedawno powstały SHELTER wspomniany jakiś czas temu w recenzjach. Film godny polecenia i to nie tylko dla fanów klimatów grozy.


V/H/S (2012)
ocena: 6/10
coś o filmie: Przerażające materiały filmowe stylizowane na THE BLAIR WITCH PROJECT na początku kojarzą się z najlepszymi dokumentalizowanymi horrorami ostatnich 10 lat ale to tylko pozory. Poza zaprezentowaniu kilku taśmy tytułowych kaset VHS i zgraniu ich w jakąś drugoplanową fabułę to poza pierszym krótkim materiałem całość wypada średnio.
Mówiąc ogólnie i od początku w filmie widzimy złodziejaszków, którzy dostali zadanie podwędzenia kaset ze starego, opuszczonego domu. Natrafiają na trupa w fotelu mającego pewnie odstraszyć potencjalnych złodziei - Ci nie przejęcie faktem odtwarzają materiały na starych, poniszczonych taśmach jednocześnie prezentując widzą ten makabryczny materiał. Możemy prześledzić kilka "rolek" z makabrą w dosyć dobrym wydaniu. Aby przyciągnąć widza, zwykle to płeć piękna odgrywa rolę kata i z tego powodu moja ocena podniosła się o jeden stopień ponieważ scena rodem z Nagiego instynktu jest w każdym wydaniu niesamowita. Tylko dla maniaków mocnych wrażeń.

Brak komentarzy: