wtorek, 25 września 2012

#95 SERIALOWO XVII: (PERCEPTION, HIMYM, ALPHAS, DOCTOR WHO)

FALL 2012 wielkimi krokami zbliża się do nagromadzenia pilotów nowych seriali i sezonów więc już mogę napisać o finałach letniej ramówki i starcie kolejnego sezonu jednego z najlepszych komediowych seriali ostatnich 10 lat. Mowa tu oczywiście o How I Met Your Mother. Zapraszam!

DOCTOR WHO S07
coś o najnowszym odcinku: Odcinek czwarty to tak dla zmyłki "The Power of 3". Kolejny odcinek i brak rozczarowania - w stosunku do poprzednich sezonów potęga śmiechu powoli spadała i następowało ogromne znużenie topniejące im bliżej było finału. Tutaj sytuacja się nie powtórzyła i dalej zarówno perypetie towarzyszy jak i sam doktor są na wysokim poziomie. Efekty specjalne, które były tworzone bardzo niskim kosztem od niepamiętnych czasów przybrały na rozmiarach i są dopracowane naprawę na wysokim poziomie. Kolejną informacją dla fanów serialu jest informacja od producentów mówiąca o tym, że sam Peter Jackson (LotR, HOBBIT) ma wyreżyserować jeden z odcinków w 2013 roku.
ALPHAS S02
coś o ostatnich odcinkach: Ostatnie odcinki to ogrom akcji, emocji targającymi bohaterami i kilka wątków, które w końcu w odcinku 10 połączyły się i musiało dojść do wybuchu. Jedną z najważniejszych informacji dla widzów jest utrata jednej z ważniejszych osób w świecie zdominowanym przez jednostki posiadające niezwykłe umiejętności.
HIMYM S08
coś o pilocie: Najnowszy odcinek How I Met... i jednocześnie pilot nowego sezonu czerpie pełnymi garściami z informacji jakie już znamy z poprzednich sezonów czy nawet odcinków. Jest to oczywiście kontynuacja historii, a nie nowy, świeży odcinek nie mający nic wspólnego z resztą. Dostajemy garść informacji, kilka nowych wątków i dużą dozę Barneyowskiego humoru. Oczywiście nie mogło zabraknąć zbędnych wcinek i drętwych tekstów Teda ale nie można mieć wszystkiego. Finał odcinka daje jasno do zrozumienia, że będzie to ostatni sezon serialu.
PERCEPTION S01
finał sezonu: Na chwilę obecną Perception ma zielone światło na kontynuację w stacji TNT. Ostatni 10. odcinek to popis aktorstwa Erica McCormacka oraz zakończenie nie tylko tymczasowych problemów wykładowcy ale również dwóch odcinków, które fabularnie są ze sobą ściśle powiązane. Świetna historia, super scenariusz, cudowne dialogi i aktorstwo. Czego chcieć więcej?

W następnej odsłonie SERIALOWO:

W poprzednim odcinku XVI

Brak komentarzy: