poniedziałek, 1 października 2012

#101 QUICKLY-SAID: BARRICADE (2012), COSMOPOLIS (2012), ROCK OF AGES (2012)

Horror kolejny raz gości w QS, horror na miarę rewelacyjnego filmu z Kidman o tytule THE OTHERS. Jest również muzycznie i Cronenbergowo. Zapraszam!
ROCK OF AGES (2012)
ocena: 8/10
coś o filmie: To świetnie zrealizowany film muzyczny (musical) w doborowej obsadzie. Starając się krótko poprowadzić fabułę to przede wszystkim akcja ma miejsce w Hollywood pod koniec lat 80tych kiedy to muzykę rockową zaczynają przyćmiewać boysbandy. Historia młodej piosenkarki szukającej rozgłosu właśnie w sercu showbisnesu. Scenografie są piękne, muzyka – wystarczy spojrzeć na plakat i przeczytać takie nazwy jak: Poison, Del Leppard, Twisted Sister. Jako, że musical to piosenek jest ogrom, a wykonują je taki gwiazdy kina: Russell Brand, Paul Giamatti, Catherina Zeta-Jones dodatkowo Alec Baldwin i gwiazda filmu Tom Cruise. Śpiewają i grają świetnie, dość kuriozalne (jak na nich) role są przesympatyczne i zabawne. Polecam!
COSMOPOLIS (2012)
ocena: 9/10
coś o filmie: Film jednego aktora, film drogi, podróży i filozofii poruszający pewne aspekty ludzkiej osobowości i granic. Cronenberg kolejny raz szokuje, porusza do głębi i pokazuje świetną historię. Pattinson udowadnia, że nie tylko błyszczy w świetle słonecznym (saga Zmierzch) ale również dobrze gra – rola odpowiedzialna i bardzo dorosła. Duży wpływ francuskiego kina psychodelicznego oraz i kilku scenach można odczuć kopie filmu ENTER THE VOID. Seksualność, przemoc, wyrachowanie – te 3 słowa świetnie pasuje to COSMOPOLIS, dla widzów wymagających i przede wszystkim dorosłych.
BARRICADE (2012)
ocena: 8/10
coś o filmie: Widowisko z Erickiem McCormackiem w głównej roli. Ten aktor na tym blogu już wiele razy się pojawiał gdy pisałem o serialach, tym razem bierze udział w horrorze na miarę Innych z Nicole Kidman. Opuszczony dom, zło i złudzenia walczące o uwagę głównego bohatera. Dobro dzieci i wspomnienia walczące w umyśle ojca rodziny. Mroczny, przerażający i trzymający w napięciu do ostatnich minut. Gorąco polecam!

Brak komentarzy: