piątek, 21 grudnia 2012

#112 ZAPOWIEDZI VI: STYCZEŃ 2013

W zapowiedziach noworocznych jak zwykle filmy "stare", można powiedzieć resztki roku, które nie przyjęły się w rodzimych krajach miesiące temu i w styczniu molochy kinowe próbują sił z ambitnym widzem. Mowa tu oczywiście o Czterech Słońcach - CZESKIEJ PRODUKCJI sprzed roku, poza tym mamy jeszcze wrześniowy film o tytule NIEMOŻLIWE (Hiszpania atakuje) i HOLY MOTORS debiutujący dwa lata temu na festiwalu w Cannes, na całym świecie w maju 2012, a u nas w 2013 - o tym filmie napiszę na pewno w dziale Kina specyficznego, a poniżej grudniowe hity w krajowym styczniowym brudnym śniegu. Zapraszam!

W pierwszym tygodniu do obejrzenia czeski dramat Cztery Śłońca [Čtyři slunce (2012)] oraz jeden z najlepszych dramatów z J. Cusackiem i N. Kidman w rolach głównych pt. The Paperboy (2012). Trzeci film w końcu nowość przewidziana na nowy rok ale już z całkiem innej półki gdyż nowa Piła mechaniczna to wytwór Johna Luessenhopa, początkującego na duzym ekranie reżysera, który w swoim dorobku ma tylko Takers oraz Lockdown.
Kolejny tydzień to wysyp filmów nowych, ale nie za bardzo gdyż poza Życie Pi [Life of Pi (2012)]
Jackiem Reacherem (2012) pozostałe filmy to również zsyp zeszłoroczny (pisząc to - tegoroczny). Osobiście uważam, że pokazywanie listopadowej Kolekcji [The Collection (2012)] jest bardzo złym posunięciem, szczególnie zestawienie plakatu mordercy z kośćmi w tle razem z Życiem Pi, notabene adaptacja powieści Yanna Martela z G. Depardieu w drugorzędowej roli :)
Dwa ostatnie tygodnie to The Session (2012) i Les Miseables (2012) czyli z naszym podtytułem Nędznicy - tak, adaptacja fantastycznej powieści Victora Hugo (gorąco polecam pierwsze sięgnąć po książkę, a potem za ten film w doborowej obsadzie). Ale zanim będziemy mogli obejrzeć Nędzników, do kin wtoczą się premiery grudniowe czyli Django [Unchained (2012)] - oryginalny tytuł daje do myślenia, obcięcie drugiego członu dla wielu odbiorców jest bardzo niezrozumiałe, to tak jak gdyby Uwolnić Orkę - Free Willy nazwać Free albo Gwiezdne Wojny nazwać Gwiezdne (???). Najmłodsi dostaną Ralpha (bez końcówki - biorąc przykład) czyli Wreck-It Ralph (2012) - tak, też listopadowa premiera.
Jeżeli się podoba, jeżeli chcecie to zapraszam na stronę facebookową: OniryzMovie
Polecam również:
QS: #111 
PLAKATOWO: #110
ZAPOWIEDZI (sprzed wieków): V

Brak komentarzy: