piątek, 21 grudnia 2012

#113 NA LUZIE: Legendy dość świeże - M. Crichton (część III i IV ostatnia)

Świat kina czerpie garściami z dorobku fantastycznego pisarza, reżysera, scenarzysty i producenta Michaela Crichtona. Mimo, że ten fantastyczny twórca podstaw takich hitów jak Jurassic Park czy Twister zmarł w 2008 roku. Jego duch i dorobek w dalszym ciągu przyciągają nowych czytelników i producentów. W tym cyklu chciałbym przybliżyć dorobek Crichtona, nie ten zapisany lecz owoce inspiracji jego pracami. Fuzja dwóch krótkich postów jest podsumowaniem postów dotyczących legendarnej postaci jaką jest Crichton. Ostatni post to dwa filmy: Wschodzące słońce z 1993 oraz W sieci z 1994. Zapraszam!
Odrywamy się troszeczkę od czołowego nurtu jakim jest science fiction i wpadamy w otchłań thrillerów z elementami political fiction. Zarówno jeden jak i drugi film to niebywała gratka aktorska.
Sean Conerry w duecie z Wesley Snipes'em tworzą wybuchową mieszankę jak na tak bardzo azjatycką mieszankę aktorską w filmie RISING SUN. Posłużę się krótkim opisem filmu od użytkownika _RoZZie_ portalu filmweb aby przybliżyć fabułę: Japoński koncern próbuje wykupić amerykańską firmę komputerową. Podczas przyjęcia zorganizowanego przez Japończyków ginie amerykańska call-girl. John Connor (Sean Connery) i jego partner Wesley Snipes wkraczają na bardzo niebezpieczną ścieżkę, jako że klientami ofiary byli członkowie amerykańskiego senatu I japońscy businessmani powiązani z yakuzą. Policja przypuszcza, że morderstwo jest częścią starannie przygotowanego planu zmuszającego amerykanów do podporządkowania się japońskiej dominacji.
Co do samego filmu zastrzeżeń nie mam. Świetnie zrealizowany i ogólnie ogląda się bardzo przyjemnie, z racji mojej "specjalności" ciężko mi oceniać ten tytuł. Z racji jego wiekowości również, gdyż scenariusz (można znaleźć w sieci) odbiega znacznie od książki (o tym samym tytule) więc porównywać również nie mogę.
Kolejny film to już klasyczny dramat z elementami thrilleru o tytule DISCLOSURE. Tom Sanders (Michael Douglas) jest cenionym menedżerem w wielkiej firmie komputerowej. Jego szefową zostaje piękna Meredith Johnson (Demi Moore), z którą łączył go niegdyś namiętny romans. Pragnie ona odnowić stary związek. Tom odrzuca jej propozycje i w zemście zostaje oskarżony o seksualne napastowanie przełożonej. Koledzy z pracy odwracają się od niego, nie szczędząc mu słów potępienia. Aby udowodnić swoją niewinność, zdesperowany mężczyzna wynajmuje prawniczkę.

Nie wszystkie filmy bazujące na powieściach są hitami, ale są to filmy obok których nie przechodzi się obojętnie. Gorąco polecam zarówno wspomniane na tym blogu film z drugiego szczebla ale również megahity jak Jurassic Park czy Twister

posterki:

I takim miłym akcentem kończę przygodę z Crichtonem. Jeżeli dotrę do równie ciekawych pozycji zakopanych w piwnicach kin / internetu to nie obejdzie się to bez echa na tym blogu.

Tradycyjnie:

Z góry przepraszam za zamieszanie stylistyczne i czcionkowo wizualne, ale po zmianie stylu i schematu OniryzMovie, nie wszystkie posty wyglądają tak jakbym tego sobie życzył.
Jeżeli się podoba, jeżeli chcecie to zapraszam na stronę facebookową: OniryzMovie
Polecam również:
QS: #111 
PLAKATOWO: #110
ZAPOWIEDZI (sprzed wieków): V

Brak komentarzy: