piątek, 25 stycznia 2013

#125 ZAPOWIEDZI VII: LUTY 2013 (część I)

Luty 2013 to u nas miesiąc oskarowy, tak się fajnie składa, że najlepsze nominacje wypadają jedna po drugiej przez cały luty, więc osoby zainteresowane dobrymi filmami powinny zarezerwować sobie weekendowe loże i tylko czekać na rozpoczynający się już pierwszego lutego oskarowy seans. Jak wiemy, tak też nie można bo potracimy majątki na multipleksach więc należy coś wybrać. Konkretniej? Postaram się pomóc i doradzić. Zapraszam!


Lincoln (2012) rozpoczyna maraton oskarowy i nic dziwnego, że Daniel Day-Lewis jest tak często nominowany do filmowych nagród, jest rewelacyjnym aktorem i nikt nie zaprzecza, ale czy film o tak charyzmatycznym prezydencie jest wart obejrzenia? Film to świetnie zrealizowane kino "polityczne" polegające głównie na długaśnych anegdotach wszystkich osobistości zebranych podczas tego prawie trzygodzinnego maratonu kostiumowego. Moim zdaniem dla wytrwałych gdyż sam analizując widowisko po stu minutach byłem już troszkę znużony. Inaczej się ma Gangster Squad (2012), pełen wartkiej akcji film pokazujacy wojny gangów w czasach prohibicji. Doborowa obsada i świetne strzelaniny zapowiadają dobrą zabawę przez cały seans. Jak jest w rzeczywistości - postaram się dowiedzieć i napisać krótką recenzję.
Silver Linings Playbook (2012) to cudowan historia o nadziei, pozytywnym myśleniu i wierze, że jeżeli robi się coś ze wszystkich sił i całego serca to na pewno los się do Ciebie uśmiechnie. Ja widząc uśmiechnięte twarze aktorów i tak barwną słodko-gorzką historię uśmiechałem się cały czas. Oceniam wysoko i gorąco polecam ten oskarowy filmik w drugim tygodniu lutego. Zero Dark Thirty (2012) z drugiej strony jest filmem poruszanym na blogu i nie napiszę ani słowa więcej, dla wytrwałych maniaków spisków. Movie 43 (2012) ogólnie rzecz biorąc jest komedią w Wielkiej Brytanii uznaną JUŻ za najgorszą komedię roku 2013, a co mówi reszta świata? Nie może się napatrzyć na Emmę Stone i resztę ślicznych aktorek. Sam z ciekawości spróbuje tego komediowego ciasta i równiez podzielę się opinią na łamach OniryzMovie. Szybkie newsy można dostać na oficjalnej stronie facebookowej tutaj.
Hansel and Gretel: Witch Hunters (2013) to adaptacja losów Jasia i Małgosi tuż po wojnie z Babą Jagą, Krasnalami i Trollami, pełne efektownych starć na zaklęcia i zapierających dech w piersiach wyścigów na mitłach film dokumentalny. A tak szczerze to nie wiem co o tym napisać, komedia? fantasy z efektami specjalnymi prosto od Czerwonego Kapturka czy co? Beautiful Creatures (2013) - adaptacja kolejnego bestselleru pokroju Zmierzchu, będzie niepoważnie i intrygująco. A Good Day to Die Hard (2013) To Szklana Pułapka numer kolejny. nie mogę się doczekać wizyty w Rosji z YIPPEE KI-YEY w roli głównej. Ciekawe co tym razem nawywija Willis. Na kolejną część zimowych zapowiedzi zapraszam za dwa tygodnie.

Brak komentarzy: