piątek, 1 lutego 2013

#129: QUICKLY-SAID: AMERICAN MARY (2012), SEVEN PSYCHOPATHS (2012), WRONG (2012)

Tym razem coś starszego, 7 psychopatów i krwawa Marysia nie wystarczy. Dorzucę jeszcze coś niewłaściwego i oto gotowe QS przed Wami. Zapraszam!


SEVEN PSYCHOPATHS (2012)
ocena: 9/10
coś o filmie: 7 psycholi to film o sensownej historii człowieka Hollywood, który usiłuje za wszelką cenę napisać dobry scenariusz na film. Scenariusz ma być zaskakujący, nieobliczalny i inny niż wszystkie. Okazuje się, że życie przybiera jeszcze dziwniejszych barw gdy do akcji wkraczają prawdziwi psychopaci i sam scenarzysta uświadamia sobie, że życie może być równie nieobliczalne co dobry scenariusz. W obsadzi pojawiają się takie gwiazdy jak Tom Waits, Christopher Walken czy Sam Rockwell. Świetnie zrealizowana komedia z Tarantinowskim zacięciem dobra dla wszystkich i każdej porze dnia i nocy.
AMERICAN MARY (2012)
8/10
coś o filmie: Jest to niewątpliwie jedna z najdziwniejszych pozycji zeszłego roku. Zapowiada już długi czas na stronach kina niezależnego, historia studentki, która po niefortunnej sytuacji zostaje wzbogacona o traumatyczne wspomnienia i gotującą się w żyłach chęć zemsty. Wiedza i możliwości chirurgiczne są jej niezastąpionym narzędziem. Widowisko obfituje w brutalne sceny rodem z filmów gore ale również w śliczną buzię gwiazdy Zdjęć Ginger. Dla widzów o mocnych nerwach.


WRONG (2012)
ocena: 7/10
coś o filmie: Film niewłaściwy, film okropnie nie na miejscu i nie w tym czasie. Twórca Morderczej opony, Quentin Dupieux stworzył szalenie dziwną historię, w której istnieje 60-ta minuta i telepatyczna więź psa z jego właścicielem. Surrealizm pełną gębą z gościnnym udziałem Williama Finchera. Dla wytrwałych widzów filmów innych, oryginalnych i okraszonych specyficznym humorem.

Brak komentarzy: