piątek, 8 lutego 2013

#131 ZAPOWIEDZI IX: LUTY 2013 (część II)

Luty 2013 to u nas miesiąc oskarowy - już to pisałem, ale tak się fajnie składa, że najlepsze nominacje wypadają jedna po drugiej tak jak i w tym poście gdyż podchodzę kolejny raz do tego miesiąca i kontynuuję rozpoczętą dwa tygodnie temu tyradę na temat filmów wartych obejrzenia. Zapraszam!

Flight (2012) to film również nominowany do Oskara, świetne aktorstwo, bardzo wymagajaca rola i szokująca historia pilota, który mimo uratowania wielu osób z mającej się wydarzyć katastrofy sam wpada w równie wielkie kłopoty z tego powodu. Sugar Man (2012) z kolei to dramat o wielkiej karierze, która nigdy się nie wydarzyła, kolejny raz posiłkując się bardzo znaną stronę przytoczę krótki opis: "Laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne. Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym... nikt nie słyszał." 
Pozostaje nam koniec miesiąca, a mianowicie 22 lutego - w nim do kin wychodzi film spod skrzydeł Guillermo del Toro pod tytułem Mama (2013) miałem możliwość obejrzenia tego horroru i powiem szczerze, że del Toro trzyma się swoich, już dawno określonych klimatów i trzeba przyznać najnowsza produkcja wygląda znaczniej obiecująco niż "Nie bój się ciemności", który w moim mniemaniu był wielkim rozczarowaniem. Promised Land (2012) to historia, która mogła zmienić życie wielu osób, a tak stała sie kolejnym melodramatem poruszającym sprawy małych miasteczek w stanach, które borykają się z trudnościami finansowymi i bardzo nie lubią ludzi w garniturach, a co dopiero jak wyglądaja jak Matt Damon. Ostatnią juz propozycją na luty jest Sightseers (2012) bardzo czarna komedia prosto z Wielkiej Brytanii.


Brak komentarzy: