czwartek, 28 lutego 2013

#137 ZAPOWIEDZI X: MARZEC 2013 (część I)

Bardzo późne zestawienie premiera marca wypadło ostatniego lutego, no cóż - najlepsze zostawiam na koniec. W nadchodzącym miesiącu będzie kilka ciekawych pozycji, które moim zdaniem są wystarczającym 
powodem aby rozpocząć biwak pod multipleksem. Zapraszam!
Hitchcock (2012) to film niebanalny, dokładny i świetnie zrealizowany. Pisałem już o nim TUTAJ i gorąco polecam - jednym słowem: dobre kino. Warm Bodies (2013) to komedia o zabarwieniu makabryczny. Nie jest to szczyt aktorstwa ani nie jest to TED z ubiegłego roku ale dla zakochanych w sam raz. Szkoda, że premiera tak późno. Trzecim filmem pierwszego tygodnia jest kontynuacja filmu pod tytułem "Jak zostać królem", który zbierał nagrody jeszcze nie tak dawno. Hyde Park on Hudson (2012) z polskim tytułem "Weekend z królem" mówi o wizycie krola Jerzego VI w USA w 1939 roku.


I Give It a Year (2013) to również kino walentynkowe z gwiazdą Mentalisty w roli głównej. Na próbę również wspomnę o Playing For Keeps (2012) i The Guild Trip (2012) gdyż są to filmy z gatunku, którego ostatnio nie trawię, a mianowicie komedii przypadku z nutą miłosnych pomyłek - czyli amerykański kubeł lodów z boczkiem - aż do porzygu.
Już lepiej zapowiada się dziecko "Kac Vegas" czyli 21 and Over (2013) - historia wejścia w dorosłość, ogromna impreza porównywana do Projektu X ale to głównie dla nastolatków, dla widzów z wyobraźnią polecam Oz: The Great and Powerful (2013) czyli ekranizacja Czarnoksiężnika z Krainy Oz w wersji znacznie barwniejszej i efektownej, ale czy lepszej od klasycznej ekranizacji? W podobnym klimacie będzie się miał Jack the Giant Slayer (2013).
Po trzecie, pod koniec miesiąca zagoszczą takie filmy jak Identity Thief (2013), Baczyński (2013) i Populaire (2012), o których mam nadzieję napiszę za tydzień, a jak nie napisze to proszę się upominać. Branoc :)

Brak komentarzy: