piątek, 15 marca 2013

#143 ZAPOWIEDZI XI: MARZEC 2013 (część II)

Dokładka premier marca, późno jak wszystko ostatnio ale nie mogłem odmówić sobie tej przyjemności i nie wspomnieć kilku, szczerze - kilku słów o ostatnich premierach pierwszego kwartału. Zapraszam!

marzec 2013
15 - 16 - 17 >>> 22 - 23 - 24 >>> 29 - 30 - 31

Pierwszym filmem będzie "Polowanie" Jagten. Jest to film o nauczycielu w prowincjonalnym miasteczku, który zostaje niesłusznie oskarżony przez swoja podopieczną. Życie wywraca się do góry nogami, a dramat przeradza się w koszmar. W roli nauczyciela niezastąpiony Mads Mikkelsen, który na dniach pojawi się w telewizji jako nowy-stary serialowy Hannibal Lecter.
Identity Thief to idiotyczna komedia bazująca w głównej mierze na filmie Szefowie - Wrogowie. Podobny klimat, podobne idiotyczne dialogi i mimo, że obsada jest bardzo ciekawa to jest to o wiele gorszy humor niż wyżej wspomniany tytuł. Idąc za ciosem, kolejnymi pomyjami mogę spłukać Jack the Giant Slayer, który na początku rościł sobie prawa do konkurenta Oz'a ale jak widzimy, zginął w przedbiegach.
Na koniec film Władza, Broken City to thriller polityczny o dużych pieniądzach i jeszcze większych intrygach, w rolach głównych Mark Wahlberg i Russell Crowe, a towarzyszy im w dalszym ciągu piękna Catherine Zeta-Jones.
Bardzo jestem ciekaw eksperymentalnego projektu Baczyński, będącego swego rodzaju połączeniem biografii, dramatu i fabularyzowanego eksperymentu z narracją głównego bohatera. Film trwa godzinę, a Krzysztofa Kamila Baczyńskiego gra Mateusz Kościukiewicz.

Brak komentarzy: