piątek, 29 marca 2013

#151 ZAPOWIEDZI XII: KWIECIEŃ 2013

Po świętach do kina! Ogrom rewelacyjnych premier i to w jednym poście. Cała lista najważniejszych premier miesiąca, a to już kwiecień. Prawdopodobnie jeden z najlepszych filmowych miesięcy gdyż długo wyczekiwane hity skumulowały się w 4 tygodniach. Przed Wami spis weekendów i krótki opis filmów.

kwiecień 2013
5 - 6 - 7 >>> 12 - 13 - 14 >>> 19 - 20 - 21 >>> 26 - 27 - 28
Miesiąc rozpocznie się od animacji The Croods od twórców wielkiego Madagascar. Historia dzieje się w prehistorii i opowiada i pierwszym kontakcie człowieka z ogniem. Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza, że w dubbingu znajdują się takie osoby jak Nicolas Cage czy Emma Stone. Również w pierwszym tygodniu pojawi się widowiskowy Intruz (The Host) tym razem jest to adaptacja powieści science fiction autorki sagi Zmierzch. Nie wróży to nic dobrego fanom gatunku, gdyż obawiają się oni przeniesienia ckliwej historii miłosnej w inne ramy fabularne.
Spring Breakers to film z końca wakacji 2012, po przychylnych opiniach i pozbieraniu nagród na kilku niezależnych festiwalach atakuje kina na początku bieżącego roku. Gangsterka króliczków Disney'a i James Franco jakiego jeszcze nie widzieliśmy będzie konkurentem remake'u "Martwego Zła". Evil Dead to kultowy już horror Sam'a Raimi'ego z lat 80'. W tym roku poznamy najmroczniejszą jego wizje, film bez efektów specjalnych, za to wizualne na najwyższym poziomie. Zapowiadany od dłuższego czasu jako najstraszniejszy horror 2013 roku.
G.I.Joe: Retaliation to kontynuacja filmu z 2010 roku, a jednocześnie ożywienie zabawek Hasbro (Transformers, Battleship). Elitarna grupa wielozadaniowa po klęsce w walce z Wyspecjalizowaną jednostką Cobra powraca aby utrzeć nosa najstraszniejszemu przestępcy XXI wieku. W rolach głównych Dwayne Johnson, Channing Tatum, Ray Park i Bruce Willis. Sama akcja, bez logicznej fabuły, bez sensu i polotu - naciesz mózg wybuchami, odpocznij dwa dni i wróć do rzeczywistości - ja tak pewnie zrobię.
"Niepamięć" (Oblivion) Zapowiada się już bardziej, jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi serwisując niesprawne drony. Jego misja będąca częścią operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii na księżycu z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem.Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety powoduje łańcuch wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze.
Ostatnimi premierami będzie "Panaceum" i "Olimp w Ogniu", zarówno o pierwszym jak i drugim filmie nie ma dosyć informacji abym mógł się jakoś szczególnie rozpisywał. Steven Soderbergh jest reżyserem Side Effects więc sama marka zobowiązuje, a Olympus Has Fallen to film od twórcy takich filmów jak Sniper czy Łzy Słońca więc widowiskowe kino będzie, thriller będzie i dramatycznych wątków też nie zabraknie.
Nie mogę również pominąć kina komediowego z europejskiej stolicy zabawy. Reality to film dziwny, łączący francuski humor z włoską stylistyką i smakiem. Miłośnicy Spielberga dostaną "Park Jurarski" w wersji 3D już 26 kwietnia.
Pozostaje dodać: Zapraszam do kin!

Brak komentarzy: