sobota, 6 kwietnia 2013

#160 [Z] KALENDARIUM 2013 (część II)


Druga odsłona zapowiedzi na cały kwartał. Standardowo będzie dużo kolorów i nowości, będą premiery światowe i krajowe i świeże spojrzenie na nadchodzące filmowe miesiące. Wiele premier ostatnich 3 miesięcy zostało poruszone w artykułach w ciągu ostatnich kilku tygodni, a jeszcze wiecej czeka nas w najbliższym czasie gdyż wiosenne premiery są najprzyjemniejsze!

2013
Kwiecień
Kwiecień to premiera dokumentu NO PLACE ON EARTH oraz THE COMPANY YOU KEEP z Shia LaBeouf i Robertem Redfordem. Autorski projekt Seta Greena THE STORY OF LUKE wyjdzie w tym samym czasie co TRANCE (TRANS) lecz ten film z udziałem Jamesa McAvoya premierowo w czerwcu w naszych multipleksach. OBLIVION zapowiadany już jakiś czas temu debiutuje na świecie w tym samym czasie, a SIDE EFFECTS, historia burzliwej terapii depresji oceniony przeze mnie w ostatniej odsłonie QUICKLY-SAID już w kinach. Pozostaje OLYMPUS HAS FALLEN z Gerardem Butlerem i Aaronem Eckhartem w rolach głównych - na koniec miesiąca.

Maj
Z większych premier w naszych kinach to oczywiście nowy IRON MAN, STOKER, THE GREAT GATSBY i najszybsza (chyba komedia) produkcja tego roku THE FAST AND THE FURIOUS 6. Na świecie pojawi się dramat TO THE WONDER. Pisarz Neil (Ben Affleck) jest mężem Mariny (Olga Kurylenko), imigrantki, z którą związał się, aby kobieta mogła zostać w Stanach Zjednoczonych. Małżonkowie nie są sobie wierni - Marina ma romans z Charliem (Charles Baker), natomiast Neil spotyka się z Jane (Rachel McAdams) i jak wiemy, takie sploty nie kończą się dobrze. Film wojenny z Rupertem GRintem INTO THE WHITE oraz 42 - Opowieść o życiu afroamerykańskiego baseballisty Jackiego Robinsona i historycznej chwili, jaką było podpisanie przez niego kontraktu z drużyną Brooklyn Dodgers za sprawą Brancha Rickey'a. Jakby było malo wrażeń to na sam finisz pozostaje W CIEMNOŚCI czyli druga odsłona STAR TREKa i wspominane BYZANTIUM. DRUGIE OBLICZE to najnowszy film Ryana Goslinga w roli głównej w oryginale THE PLACE BEYOND THE PINES.

Czerwiec
KAC VEGAS 3 (THE HANGOVER PART III) zawita na początku czerwca, potem będzie jeszcze lepiej: AFTER EARTH z Smithami Willem i Jadenem, MEN OF STEEL czyli mowy/stary Supermen i NOW YOU SEE ME to film opowiadający o akcji FBI skierowanej przeciwko grupie złodziei-iluzjonistów, którzy wykorzystują swoje sztuczki w napadach na bank. Doborowa obsada i rewelacyjne dialogi - to pewne (Eisenberg, Ruffalo, Freeman, Harrelson, Caine i młody Franco). Na świecie równie interesująco: THE INTERSHIP, PASSION, THIS IS THE END (jako zakończenie trylogii) oraz apokalipsa zombie w WORLD WAR Z.

kolorem pomarańczowym - premiery krajowe
kolorem akwamaryna - tylko zagraniczna premiera, w chwili obecnej brak planów wydania w Polsce

INNE CIEKAWE ZAPOWIEDZI


POZOSTAŁA CZĘŚĆ ROKU

Lipiec
THE CONJURING
Sierpień
PAIN AND GAIN
300: RISE OF THE EMPIRE
ELYSIUM
Wrzesień
2 GUNS
Październik
THE SEVENTH SON
Listopad
AFTERSHOCK
Grudzień

Brak komentarzy: