środa, 24 kwietnia 2013

#171 ZAPOWIEDZI XII: MAJ 2013 (część I)

Jak najlepiej rozpocząć majowe premiery? Od dwóch najbardziej wyczekiwanych premier wiosny. Blockbustery, o których wiemy praktycznie wszystko, a jednocześnie nie możemy się doczekać. Nie mam pojęcia jak będzie wyglądać boxoffice ale jestem pewny, że przynajmniej na dwie premiery sam się wybiorę, ale po kolei:

maj 2013 

3/5 >>> 10/12 >>> 17/19 >>> 24/26 >>> 31

Na czas wielkiej majówki w kinach pojawi się film Proste sprawy. Jest to historia nieradzącego sobie w życiu lekarza, który rozpoczyna pracę u starego i trochę już zapomnianego aktora. Początkowo staruszek wydaje się być trudny w obyciu i nieznośny, z czasem jednak mężczyźni zaczynają się dogadywać. Z biegiem czasu pojawia się jeden problem, a mianowicie układ, który mówi o eutanazji w zamian za bardzo cenny przedmiot… 
Shane Black jako początkujący reżyser, który poza Kiss Kiss Bang Bang w reżyserii niczego nie osiągnął, pokaże nam trzecią odsłonę Iron Mana. Pierwszy tydzień to premiera wielkiego wyzwania Wentwortha Millera, aktora znanego głównie z serialu Skazany na śmierć, który w tym przypadku debiutuje jako scenarzysta filmu Stoker. Mia Wasikowska i Nicole Kidman to ciekawy duet i jestem naprawdę ciekaw co Went napisał. 
Pedro Almodóvar kolejny raz nawojował komedię o lekko ironiczno-romantycznym zabarwieniu pod tytułem Przelotni kochankowie który pojawi się 10-go maja.Tego samego dnia swój debiut na polskich ekranach będzie miał hiszpański dramat z 2011 roku: Madrid 1987
Oszukane to nowy, tym razem polski dramat z Kasią Herman i Arturem Żmijewskim. Dystrybutor pisze: Historia podmienionych w szpitalu sióstr nie tylko diametralnie zmieniła życie dwóch rodzin, ale też poruszyła całą Polskę.

Brak komentarzy: