czwartek, 2 maja 2013

#174 [QS] Rob Zombie powraca z nowym horrorem

Nareszcie QUCIKLY SAID z krótkim opisem filmów z ostatnich miesięcy. Propozycja na majowe wieczory jest jednak propozycją drastyczną, a nawet makabryczną gdyż opisuję dwa horrory z najwyższej półki, a jeden to bardzo wciągający thriller medyczny. Tytuły postów również zostają odrobinę zmienione za sprawą jednego znamienitego bloggera, który powiedział, że lepiej prosto i czytelnie niż systematycznie i szczegółowo tak więc troszeczkę się w najbliższych tytułach pozmienia.


QUICKLY SAID | ROB ZOMBIE | LORDS OF SALEM | MANIAC | ELIJAH WOOD | ERRORS OF THE HUMAN BODY | 2012The Lords Of Salem (2012) 
8/10

coś o filmie: Film opowiada historię dziennikarki lokalnej stacji radiowej w mieście Salem. Jak można się domyślić, jest to samo Salem, w którym kilkaset lat temu zostały posądzone o czary i zabite mieszkanki tego prowincjonalnego miasteczka. Losy naszej bohaterki nie bez powodu wiążą się ze współczesnymi następczyniami szatańskiego zgromadzenia gdyż okazuje się, że jest dzieckiem jednej ze skazanych w XVII wieku kobiet.

Film Roba Zombiego podejmuje jak zwykle tematy bardzo tajemnicze, mroczne i bardzo drastyczne. W pewnym sensie dowolność doboru efektów, specyfika filmu i świetny montaż tworzy film inny, rzucający się w oczy i bardzo wciągający.Errors Of The Human Body (2012) 
8,5/10

coś o filmie: Film z ubiegłego roku zaprezentowany w kraju na letnim festiwalu Transatlantyk 2012. Opowiada historię doktora badającego choroby genetyczne, który zmienia miejsce zamieszkania na rzecz pracy w nowym laboratorium mieszczącego się w jednym z większych niemieckich miast. Sam doktor ma problemy psychiczne związane z tragicznymi wydarzeniami związanymi z jego zmarłym dzieckiem i żoną. Romans nowego pracownika z doktorką badającą procesy regeneracji tkanek oraz konflikt z tajnymi badaniami ekscentrycznego geniusza tego laboratorium prowadzą do serii niefortunnych wydarzeń.

Świetna konstrukcja obrazu, przekonywujące sceny eksperymentów i pokazanie od drugiej strony klimaty pracy biologa są bardzo udane. Mistrzowskie aktorstwo, świetna fabuła i cudowne, chłodne zdjęcia dają w efekcie bardzo ale to bardzo dobre, wciągający film.Maniac (2012) 
8/10

coś o filmie: Remake filmu z lat 70’ o tym samym tytule. Tytułowy maniak to młodzieniec z wielkimi problemami psychicznymi i przeżytymi, szokującymi wydarzeniami z dzieciństwa. Na pierwszy rzut oka kompleks Edypa i rozdwojenie jaźni w kontakcie z piękną dziewczyną obfituje w makabryczną scenę pokazaną w najmniejszych detalach. Kamera z punktu widzenia głównego bohatera pozwala zajrzeć jeszcze głębiej w sytuację tytułowego „wariata”.

Wszystkie sceny w przytłaczających, ciemnych, granatowych i zielonkawych barwach powalają na łopatki. Jakby tego było mało to świat oczami Elijah’a Wooda to świat dziwny, zimny i niepochamowany w swoim szaleństwie. Manekiny, skalpy i zdjęcia to słowa klucze w obrazie pt. Maniac(wstępna) legenda:
[R] – recenzje | [QS] - quickly said | [P] - plakatowo | [Z] – zapowiedzi | [NL] – na luzie

Brak komentarzy: