czwartek, 27 czerwca 2013

#199 [Z] Lipiec pod znakiem „fantastycznej” akcji


Wielkie, comiesięczne zapowiedzi najbliższego miesiąca. Postaram się przybliżyć premiery na 4 kolejne weekendy i przedstawić w skrócie na co czekam, a na co, moim zdaniem, warto się wybrać.

lipiec 2013
5/7>>>12/14>>>19/21>>>26/28 

MONSTERS UNIVERSITY | WORLD WAR Z| PACIFIC RIM | BYZANTIUM | THE LONE RANGER | THE WOLVERINE | RED 2 | LIPIEC | ZAPOWIEDZI | 2013

Weekend (I) 5/7 lipca
Uniwersytet potworny to pozycja obowiązkowa dla najmłodszych widzów. Świetnie zmontowana animacja będąca prequelem 12 lat starszej części pierwszej. Dowiemy się jak Sully i Mike przygotowywali się do zawodu oraz w jaki sposób narodziła się niechęć do znajomego gadziego potwora.
Jeżeli o potworach mowa to potwornie makabryczny horror science fiction pojawi się na ekranach w pierwszym tygodniu lipca, a mowa tu oczywiście o pandemii zombie w filmie World War Z. Brad Pitt w roli zwykłego obywatela walczącego u bogu pracowników ONZ o dobro planety. Kolejnymi premierami są: And Who Taught You to Drive? z 2012 roku (dokument komediowy z Kraju Kwitnącej Wiśni) oraz L’ Ecume des jours – film fantasy o kobiecie chorującej na nieuleczalną chorobą o polskim tytule: Dziewczyna z lilią.

Weekend (II) 12/14
Drugi tydzień to aż 3 filmy według mnie obowiązkowe. Zaczynamy drugą częścią przygód Minionków czyli Despicable Me 2. Jest to animacja nie tylko dla najmłodszych z rewelacyjnym oryginalnym dubbingiem Steve’a Carell’a, który użycza głosu Gru - głównemu bohaterowi. Kolejny hit to bezkompromisowy Pacific Rim w reżyserii Del Toro który naciera na sale kinowe od dłuższego czasu swoimi materiałami reklamowymi i viralowymi grafikami. Ziemia zostaje zaatakowana przez potężne monstra, które niszczą wszystko na swojej drodze. Ostatnią deską ratunku dla ludzkości są gigantyczne roboty sterowane przez ludzi, bo tylko one są zdolne zabić bestie. Trzeci film to Byzantium Neil’a Jordan’a z Gemmą Arterton i Saoirse Ronan w roli wampirzego duetu uciekającego przez setki lat przed przeciwnościami losu.
Lemale et ha'halal / Wypełnić pustkę (2012) to dramat dla ambitnych chociaż sam spróbuję go po wakacyjnym szale blockbusterów.

Weekend (III) 19/21
Trzeci tydzień to tydzień Johnny’ego Deppa w filmie Jeździec Znikąd. Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu większość z obsady uczestniczyła w obozie kowbojskim na ranczu w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA), ucząc się wymaganych do filmu umiejętności, takich jak jazda konna, strzelanie, wiązanie lasso, siodłanie konia. W związku z tym myślę, że będzie to kowbojskie kino z prawdziwego zdarzenia. Gorący Towar to film o Agentce FBI współpracującej z panią oficer bostońskiej policji, aby zlikwidować rosyjskiego gangstera. W roli głównej: Sandra Bullock i Melissa McCarthy

Weekend (IV) 26/28
Ostatni weekend to 3 megahity roku. Bardzo długo wyczekiwany Wolverine – przygoda Logana w Azji będąca mostem łączącym trylogię X-Men’ów i nowo powstałe zaczątki Pierwszej Klasy (film z 2011 i zapowiadana część druga na 2014), która zgrabnie przemilczy film X-Men Geneza: Wolverine. Film pt. Obecność to historia słynnej pary badaczy zjawisk paranormalnych, która zostaje poproszona o pomoc rodzinie terroryzowanej przez potężnego demona. W sumie picie do Red State albo do Szeptów – jestem ciekaw co to będzie.
Ostatnią megapremierą jest druga część RED (adaptacji komiksu). Bruce Willis, Helen Mirren i John Malkovich w rolach emerytowanych agentów FBI, którzy muszą wrócić do służby aby podopinać niedokończone sprawy agencji. Nie mogę się doczekać.

Brak komentarzy: