sobota, 29 czerwca 2013

#202 [QS] Mafia, narkotyki i zombie!

Kolejna porcja filmów w kilku krótkich słowach. Dziś na tapecie mafia, narkotyki i zombie. Zapraszam!

ZOMBIE | WORLD WAR Z | SIBERIAN EDUCATION | HOW TO MAKE MONEY SELLING DRUGS | BUISNES | 2012 | 2013

Educazione siberiana (2013)
6/10
coś o filmie: Przyjemna choć bardzo „telewizyjna” włoska opowieść o realiach „syberyjskiej szkoły” wyglądającej jak amerykańska mafia. Wioska, w której mężczyźni są tak zorganizowani i wyszkoleni, że nawet radzieccy żołnierze trzymają się od niej z daleka. Historia dwóch przyjaciół, którzy są zdolni do wielu poświeceń w imię braterstwa, rodziny i wartości wszczepionych od dziecka. Część włoskiej obsady nie idzie w parze z Malkovichem i Stormarem, których bardzo cenię choć ich występ w tym filmie był po prostu zbędny.

World War Z (2013)
6/10
Coś o filmie: Mieszane uczucia w stosunku do tego niewątpliwie megahitu lata. Film to adaptacja drugiej powieści Maxa Brooksa opowiadającej o pladze zombie i problemach ONZ w tej nowej sytuacji. Liczyłem na pokazanie działań organizacji, prób wyleczenia świata z tej pandemii i przystosowań ludzi do nowych realiów w jakich się znaleźli. Dostałem za to biegającego Brada Pitta, który nie ważne gdzie wyceluje to i tak trafi zombiaka w łeb. Wiele rozbieżności w stosunku do książki oraz nieznośny brak tej odmóżdżającej otoczki jak w pozostałych hitach z Pittem. Reszta obsady ma się świetnie ale to nie jest klasyczny horror na jaki liczyłem, raczej kino katastroficzne dopracowane i przygotowane w maksymalnym stopniu. Niedociągniecia fabularne zostały zastąpione pięknymi (makabrycznymi) scenami uciekających tłumów i całych rzeszy chorych nosicieli tego groźnego wirusa zombizmu.

How To Make Money Selling Drugs (2012)
9/10
coś o filmie: Rewelacyjnie zrealizowany dokument o kulisach narkotykowego biznesu. Kilka gwiazd showbiznesu mających swoją narkotykową historię opowiada bez ogródek o realiach sprzedawania, produkowania i zażywania narkotyków. Drobiazgowa analiza całej drabiny narkoświata. Kilka najpopularniejszych używek prześwietlonych bardzo drobiazgowo, a wszystko w rewelacyjnej koncepcji dokumentu. Każdy kto chciałby się zapoznać z zagrożeniami i możliwościami osób obracających się w tym przestępczym półświatku musi obejrzeć ten film. Obowiązkowo!

autor: Maciej 'temptershell' Wojtoń
edycja: MrNollaig

Brak komentarzy: