niedziela, 30 czerwca 2013

#203 [Z] KALENDARIUM 2013 (część III)


Trzecia i przedostatnia lista premierowa. Tym razem wypada na wakacje i jest to moim zdaniem najciekawsze zestawienie premier. Kilka zapowiadających się blockbusterów i wyczekiwanych sequeli. Zapraszam na KALENDARIUM!

2013
Lipiec
Świat pokarze drugą część makabrycznego horroru S-VHS (albo V/H/S/2), a w kraju UNIWERSYTET POTWORNY dla młodszych widzów. Dla starszych WORLD WAR Z i MINIONKI ROZRABIAJĄ (tak, ta animacja jest dla wszystkich bez wyjątku). Kolejny tydzień to JEŹDZIEC ZNIKĄD i GORĄCY TOWAR z Sandrą Bullock (gorącą jeszcze) i Melissą McCarthy (chyba towar). Fani komiksu nareszcie doczekają się nowego WOLVERINA z pozytywnymi recenzjami, a fani kina akcji dostaną RED 2. Ja osobiście czekam na OBECNOŚĆ czegoś strasznego z Verą Farmiga i Patrickiem Wilsonem w rolach głównych. 
click for larger (if applicable)

Sierpień
W połowie wakacji zobaczymy biografię niedawno znarłego twórcy filmy Apple pt. JOBS. Dla maluchów pojawią się SMERFY z numerkiem 2 oraz animacja od Pixara - SAMOLOTY. Na początku miesiąca zobaczymy adaptację komiksowego R.I.P.D opowiadającą historię gliniaży w zaświatach. PERCY JACKSON zawojuje MORZE POTWORÓW, a Matt Damon spróbuje podbić nowy raj w ELYSIUM. Poznamy MILLERÓW - niecodzienną rodzinkę z wieloma tajemnicami i problemami tego samego dnia, w którym DARY ANIOŁA rozpoczną adaptacji serii książek z Lily Colins wcialającą się w Clary Fray należącej do niezwykłej kasty Nocnych Łowców. KICK ASS 2 wskoczy na sam koniec miesiąca zamykając wakacje - ładne zamknięcie. Na świecie pojawi się EUROPA REPORT - świetnie zapowiadajacy się film science fiction, THE BUTLER z Cusackiem i Whitackerem oraz THE COLONY, również katastroficzny film science fiction opowiadający o zbliżającym się wielkim zlodowaceniu z Laurence'm Fishburne'm.
click for larger (if applicable)   click for larger (if applicable)

Wrzesień
James Wrzsień otworzy nam RIDDICK z Vinem Dieslem w roli głównej. Następnie trzecia część "trylogii o cnotach" pt. RAJ: NADZIEJA  Ulricha Seidla, reżysera rewelacyjnego IMPORT/EXPORT. Kolejny film to horror YOU'RE NEXT, a razem z nim równie krwawa MACZETA (ZABIJA). Z trzymiesięcznym opóźnieniem do kin trafia THIS IS THE END z plejadą komediowych aktorów zza oceanu: Seth Rogen, Danny McBride i Jonah Hill. W obsadzie znalazła się również Emma Watson, Rihanna czy James Franco. PARANOJA to thriller z Fordem i Oldmanem otwierający drugi tydzień. Z polskich akcentów mamy W IMIĘ... Szumowskiej i w sumie tyle wiem o dobrych wrześniowych POLSKICH akcentach. Pozostaje również ESCAPE PLAN z tytanami kina akcji (Arnold i Sylwek). II część INSIDIOUS (NAZNACZONY: ROZDZIAŁ II) i animacja od DreamWorks pt. TURBO. Premiery światowe to przede wszystkim PRISONERS, o którym będę obszerniej pisał bliżej sierpnia. DON JON - pokazywałem poster niedawno również debiutuje pod koniec września w USA na równi z RUNNER RUNNER i to tyle z zapowiedzi.

na czerwono - premiery krajowe
na niebiesko - tylko zagraniczna premiera, w chwili obecnej brak planów wydania w Polsce
click for larger (if applicable)

INNE CIEKAWE ZAPOWIEDZI

click for larger (if applicable)

POZOSTAŁA CZĘŚĆ ROKU

Październik
HELL BABY
GRAVITY
CARRIE
Listopad
MAN OF TAI CHI
FROZEN
LAST VEGAS
Grudzień
JACK RYAN
PLUS ONE
47 RONIN

Brak komentarzy: