czwartek, 11 lipca 2013

#218 [QS] Strasznie zły film, strasznie dobre animacje


Nie ma wstępu gdyż o tych filmach miałem już napisać jakiś czas temu, nie ma rozpisywania się, jest treściwie i na temat. Zapraszam!

DESPICABLE ME 2 | THE CROODS | SCARY MOVIE (V) | QUICKLY SAID | 2013
DESPICABLE ME 2 / Minionki Rozrabiają (2013)
OniryzMovie ocenia: ●●●●●●●●●
Coś o filmie: Jestem w dalszym ciągu oczarowany tą animacją. Premiera 12 lipca 2013 roku przyniesie dużo uśmiechu na usta nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pierwsza część pod tytułem „Jak Ukraść Księżyc” była wprowadzeniem do świata Gru – nieudolnego złoczyńcy, który przez jedną ze swoich intryg adoptuje trzy dziewczynki, koniec końców zostają razem, a sam przestępca musi przewartościować swoje dotychczasowe życie. Chyba zapomniałem dodać, że ma swoich sługusów – minionki. Żółte, upierdliwe stworzenia posiadające w wypadkowej liczbie 1,5 oczu. Takie bełkoczące małe kreatury co potrafią własnego brata ze schodów zrzucić tym samym na samym dole wmawiając mu, że była to jednostronna wycieczka windą błyskawiczną. Ci słoneczni pobratymcy hatifnatów dominują w drugiej części przygód Gru, który tym razem zaczyna pracować dla agencji podobnej do tej z MI6 Jamesa Bonda. Zabawa jest przednia, wygłupy i piosenki minionków to balsam na skołatane serce niejednego widza, a to co tak bawi to przede wszystkim parodiowanie klasycznych gestów, scen czy właśnie utworów znanych z popkultury.

THE CROODS / Krudowie (2013)
OniryzMovie ocenia: ●●●●●●●●●●
Coś o filmie: Bardzo szczera animacja będąca kuriozalnym przedstawieniem nowych, mizernych, ale za to jak barwnych filmów o tytułach: Podróż do Wnętrza Ziemi 3D i Podróż na Tajemniczą Wyspę również 3D z odrobiną humoru Epoki Lodowcowej. Historia rodziny jaskiniowców w starciu z Homo sapiens sapiens. Siła mięśni kontra potęga umysłu. Świetna ścieżka dźwiękowa i jeszcze lepszy dubbing (Emma Stone, Nicolas Cage) to naprawdę dobra pozycja dla młodych widzów, a świetne sceny pościgów, wygłupów czy klasycznej komedii pomyłek to dobry kąsek na rodzinne niedzielne popołudnie. 

SCARY MOVIE (V) / Straszny film 5 (2013)
OniryzMovie ocenia: ●●●●●●●●●●
Coś o filmie: Jestem dzieckiem pierwszych dwóch części, jestem… (sorry) byłem fanem przez jakiś czas (jak się okazuje) tego typu parodii, w której mogliśmy doszukać scen z wielu hitów ostatnich lat ale…
Wszystko się zmienia kiedy chcemy parodiować to co już jest parodią samą w sobie. Bezsensowne zlepki scen, które ani nie są kultowe, ani nie są dosyć dobre by iść na oryginał do kina. Parodia zamieniła się w wysypisko wyblakniętych gwiazd, które chcą koniecznie się gdzieś pokazać, a osoby nie będące powiązane z filmem chcą gdzieś zabłysnąć i wychodzi z tego pomieszanie z poplątaniem. Scenariusza, jak w poprzednich dwóch filmach, chyba nie ma – każdy robi co chce, a koncepcja fabularna (o ile taka jest) leży i kwiczy obok wypalonego Charliego Sheena. Nie warto, naprawdę nie warto.

autor: Maciej 'temptershell' Wojtoń
edycja: MrNollaig, Laura "yymwonderland" Zgoda

Brak komentarzy: