poniedziałek, 15 lipca 2013

#228 [K] Konkurs: Oglądam, czuję, myślę - młodzi w kinie


Witam bardzo serdecznie, mam możliwość poinformować Was o konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Towarzyszy on ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”

Kampanię wspierają znane gwiazdy tj. Ilona Ostrowska, Jacek Poniedziałek, Maria Pakulnis, Robert Gonera, Łukasz Simlat, Jerzy Stuhr, czy Krzysztof Zanussi i Andrzej Wajda.

Aby wziąć udział wystarczy nakręcić dwuminutowy film, jaki - informacja poniżej

Nagroda jest ogromna, mianowicie: zwycięzca pojedzie jako juror na festiwal do Gdyni, a pierwsze 10 osób dostanie nagrody książkowe i nie tylko.

Dokładny opis konkursu tutaj:

Nakręć film i pojedź jako juror na festiwal do Gdyni
Wystartował konkurs towarzyszący kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”

Chcesz zostać członkiem młodzieżowego jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu  filmowego w Gdyni? Zrealizuj krótki film inspirowany kampanią „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie” i zgłoś go do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jeśli okaże się najlepszy - wygrasz wyjazd na
38. Gdynia - Festiwal Filmowy. Na pierwszych dziesięciu autorów, którzy zgłoszą się do konkursu czekają nagrody gwarantowane: filmy i książki o kinie.
Wystarczy pomysł i kamera – również ta w komórce, laptopie lub aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być rodzajem impresji, zapisem osobistych zwierzeń, etiudą filmową. Ważne, by trwał maksymalnie dwie minuty i poruszał jeden z tematów: tożsamość, empatia, wielokulturowość, konsumpcjonizm lub bunt. Jako inspiracja posłużyć mogą filmy z gwiazdami kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, które obejrzeć można na: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz https://www.youtube.com/user/stowarzyszenieNH. Łukasz Simlat  konfrontuje się w nich z własną tożsamością, Jacek Poniedziałek - z empatią. Ilona Ostrowska opowiada o wielokulturowości, Robert Gonera mówi o konsumpcjonizmie, Maria Pakulnis mierzy się z buntem.
Filmy nadsyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Najciekawsze - publikowane będą na wideoblogu ogladamczujemysle.blogspot.com. Autor najlepszego pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Zwycięzca obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział  w obradach młodzieżowego jury. Będzie miał okazję zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkania największych gwiazd polskiego kin. Przygotuje też własne relacje z gdyńskiej imprezy, które publikowane będą na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.
Na autora najczęściej oglądanego filmu wideobloga czeka Nagroda Internautów - książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.
Do udziału w konkursie zapraszamy osoby w wieku 15-19 lat. Na filmy czekamy do 15 sierpnia 2013 roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl. i  www.filmotekaszkolna.pl.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.

Brak komentarzy: