poniedziałek, 5 sierpnia 2013

#244 [Z] Sierpniowy zawrót głowy (I)

Druga połowa wakacji już się rozpoczęła, oznacza to ni mniej ni więcej, a kolejną partię filmów, o których było głośno od kilku bądź też kilkunastu miesięcy. Poza zapowiadanymi blockbusterami (czy się okażą kasowe - zobaczymy) wspomnę o kilku filmach, na które warto się wybrać mimo, że prasa w dalszym ciągu milczy. Zapraszam na zapowiedź sierpnia 2013!

sierpień 2013
2/4>>>9/11>>>16/18>>>23/25>>>30/31

R.I.P.D | ELYSIUM | BYZANTIUM | SIERPIEŃ | ZAPOWIEDZI | 2013

Weekend (I) 2/4 sierpnia
Byzantium to kolejna produkcja o wampirach traktująca ich losy jako melodramat. Reżyser Wywiadu z Wampirem kolejny raz stara się zmierzyć z tym ciężkim gatunkiem, a Moria Buffin (scenarzystka Jane Eyre z 2011 roku) pisze historię jakiej podobno jeszcze nie widzieliśmy. Clara i Eleonora to osóbki, które ze swoją klątwą oswajają się już stulecia, jakie skrywają tajemnice i jaki będzie finał filmu produkowanego przez ponad 3 lata? Przekonamy się razem, gdyż nie mogę przejść obok tej produkcji obojętnie. Czekam już długo, śledzę wszystkie noty na temat Byzantium więc seans obowiązkowy.
Smerfy 2 to kontynuacja przygód małych, wnerwiających stworzeń, na które poluje czarnoksiężnik Gargamel. Tym razem porywa Smerfetkę i ma zamiar ożywić smerfopodobną istotę, czy mu się to uda i jakie będą konsekwencje kolejnej przygody w świecie ludzi? Już można iść do kina :)


Po śmierci rodziców Claire Ibbetson zostaje właścicielką nieoszacowanych dzieł sztuki. W jej otoczeniu pojawia się coraz więcej osób proponujących swoją pomoc. Geoffrey Rush wciela się w postać Virgil Oldman'a ekscentrycznego jegomościa w filmie Koneser. Aktorskie widowisko z Jimem Sturgessem i Donaldem Sutherlandem w rolach głównych. Nie wybiorę się do kina, ale na pewno będę wyczekiwał wydania DVD.

Weekend (II) 9/11 sierpnia
R.I.P.D. to adaptacja serii ze szczytów komiksowych, których akcja dzieje się w zaświatach. Po śmierci również funkcjonuje wymiar prawa i sprawiedliwości, a główni bohaterowie w osobie Ryana Reynoldsa i Jeffa Bridgesa są jego agentami. Widowisko pełne strzelanin, potworów i pościgów. Cudaczne bronie palne i efekciarstwo do granic możliwości to słowa pasujące do wyrażenia blockbuster XXI wieku, reżysera cenię za film RED i Magię Kłamstwa, ale jestem bardzo ciekaw czy podoła adaptacji tego prześmiesznego komiksu.
Jeszcze Większe Dzieci dostały już notkę recenzyjną na OniryzMovie TUTAJ więc ani słowa nie powiem (bo chyba nie warto). Miłość po francusku (20 ans d'écart) to nowa komedia Davida Moreau, a Sklep dla Samobójców również miał swoje 5 minut TUTAJ.
Do Zaliczenia to komedia dla (podobno) dorosłych. Film kolejny raz porusza "listę" rzeczy do zrobienia przed (studiami, śmiercią, dzieckiem, seksem itp.) więc nie jest to mój faworyt w dziale "komedia".

Weekend (III) 16/18 sierpnia
Trzeci weekend otwierają Millerowie, rodzinka nie do końca taka jak większość amerykańskich rodzin 2+2. Okropna obsada nie wróży nic dobrego, a tym bardziej Will Poulter i Nick Offerman (dobrze czytacie "oferma'n"). Kolejną premierą jest fabularnie konkurencyjny, lecz produkcyjnie bliźniaczy film Samoloty od Pixara. Zamiast Samochodów / Aut mamy latające wielkie oczęta dla dzieci.
Percy Jackson: Sea of Monsters to kontynuacja losów syna Posejdona, który kontynuuje swoją przygodę w świecie mitów i legend. Adaptacja kolejnego tomu cyklu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy ma się nie najgorzej w marketingu, który już dorównał pierwszej części (dane miesiąc przed premierą).
Drugi z faworytów tych wakacji to produkcja leżąca najbliżej mojego gustu kina sf czyli Elizjum. Kolejny świetnie zapowiadający się film Neillego Blomkampa (twórcy Dystryktu 9), o którym można poczytać nieco więcej na stronie moich znajomych geekowskich dziewcząt TUTAJ.

recenzja: Maciej "temptershell" Wojtoń

1 komentarz:

Meble kuchenne lublin pisze...

Twój blog jest bomba ;)