środa, 14 sierpnia 2013

#259 [K] Slady z początku... część III

Przed Wami trzecia (z zaplanowanych czterech) części slajdów z początku. To malutkie zestawienie to próba przybliżenia koncernów filmowych. Wytwórni, które znamy tylko z charakterystycznego logo na początku filmu, niektóre oferują nam konkretny gatunek, inne konkretnego reżysera, a jeszcze inne biorą co się da :)

to nic innego jak British Film Institute, filmy z kapitałem Wielkiej Brytanii są wspierane przez tą organizacje (i wytwórnie)
produkcja w głównej mierze dokumentów

działa od 2011 roku, wytwórnia z siedzibą w NY, produkcja niezależna, zwykle komedie
- za rok zobaczymy obraz pt. "A.C.O.D." (będę jeszcze mówił)

WŁOSKI dystrybutor krajowy i wytwórnia z kapitałem ."it"

działa od 2008 roku, filmy z dreszczykiem oraz thrillery akcji (np. Kobieta w Czerni)
w tym roku miał już premierę film Snitch, a za chwilę pojawi się Rush

siedziba w Brooklinie, a filmami są Night Moves / Blue Ruin / Off Label / In Our Nature

jak na razie ma na kącie: The Power of Few

Production Company kina prosto na DVD, a przynajmniej niszowych produkcji dostępnych od razu w sieci (nie ładnie, och nie ładnie)

od wikipedii (wybaczcie, ale najładniej to opisała) Lions Gate Entertainment, Inc. (znany też jako Lionsgate) – amerykańsko-kanadyjska firma zajmująca się głównie produkcją filmów. Obecne przedsiębiorstwo zostało powołane 1995 roku w Vancouver w kanadyjskim stanie Kolumbia Brytyjska. Obecnie posiada również siedzibę w USA w Santa Monica w Kalifornii. Od 2007 roku firma odnosi większe sukcesy na światowym rynku, co jest największym sukcesem komercyjnego kina niezależnego i telewizji kablowej w Ameryce Północnej.

jedne z najlepszych filmów EUROPEJSKICH wychodzą od tej wytwórni, mamy tu zarówno SKANDYNAWSKIE dramaty jak i POŁUDNIOWE dokumenty, a nawet BRYTYJSKIE komedie 
już martwa (się dowiedziałem teraz) firma zajmująca się do 2004 roku dystrybucją i produkcją kina dramatycznego

od kiepskich komedii po dobre filmy akcji, nie mam pojęcia co to ma być

teraz Entertainment One, ma w swoim dorobku takie filmy jak: The King's Speech, Amélie, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Lost in Translation, Control, Downfall, The Young Victoria, Defiance, Milk, Let the Right One In, The Illusionist, Just Friends, District B13 Ultimatum, The Men Who Stare at Goats, Law Abiding Citizen, Glorious 39 oraz P.S. I Love You.

głównie dramaty, tutaj ładna strona z produkcjami: http://www.myriadpictures.com/Films.aspx

kino klasy B (horrory)

kino klasy B (dramaty)

raczkująca, KANADYJSKA wytwórnia filmowa, nie ma jeszcze nic godnego uwagi, ale za rok zaprezentuje film z Famke Jansen http://www.imdb.com/title/tt2854894/

po prostu ciekawe dramaty: Saving Mr Banks, Lay the Favorite, Jane Eyre, The Men Who Stare at Goats, Chatroom

obecnie SBS DISCOVERY, a co za tym idzie - dokumenty telewizyjne

AUSTRALIJSKIE kino dramatyczne i dokumentalne, często produkcje telewizjyne

teraz: CREATIVE ENGLAND i jak sama nazwa wskazuje: młodzi, ambitni, kreatywni twórcy w swoich ładnych, ambitnych i ciężkich filmach prosto z UK

wybaczcie, nie wiem

również od wiki: Summit Entertainment L.L.C. (wcześniej Summit Entertainment LP) - amerykańska wytwórnia filmowa oficjalnie utworzona w 1999 roku w Los Angeles w Kalifornii. Obecnie jest jednym z tak zwanych średnich przedsiębiorstw filmowych w USA obok DreamWorks, Touchstone Pictures czy New Line Cinema, jednak jako jedyna działa niezależnie względem amerykańskich gigantów medialnych, należąc do brytyjskiej E1 Entertainment. Spółka posiada dwie siedziby - w Los Angeles i w Londynie.

dramaty takie jak Arbitrage lub At Any Pricezagadka kina klasy B

razem z Emu Creek Pictures produkują kino niezależne na terenie AUSTRALII


1 komentarz:

Stroje kąpielowe pisze...

Warto zobaczyć twojego bloga