środa, 21 sierpnia 2013

#265 [R] Game on, cocksuckers!

Kick-Ass 2 to jeden z tych filmów, jakie ogląda się bez mrugania, marudzenia i poruszania. Praktycznie na jednym wdechu bądź wydechu można wchłonąć tę historię i - jak to bywa z kontynuacjami – jest wszystkiego więcej, mocniej i szybciej. Recenzja poniżej również taka będzie, krótka, konkretna i na temat. Zapraszam!

Hasła kluczowe: dzieci | przemoc | frajda | krew


KICK-ASS 2 / Kick-Ass 2 (2013)
Game on, cocksuckers!

Nie dziwi mnie krytyka
Zewsząd nasłuchuję jaki to Kick-Ass jest kiepski, jaką to jest beznadziejna kontynuacją dobrego filmidła itp. ale z drugiej strony – czego oczekujecie? Druga część to - podobnie jak pierwsza – bardzo dobrze odwzorowana wersja komiksu. Mamy zgrabną historię z dużą dawką dramatyzmu i rozterek emocjonalnych głównego bohatera, okraszona falami krwawych pojedynków i bijatyk na ogromną skalę. Porównując do części pierwszej, w której to bohaterowie bili się z kilkoma przeciwnikami, w kontynuacji mamy zwielokrotnienie wszystkiego: więcej „tych dobrych” i „tych złych”, więcej problemów na głowie Kick-Ass’a i Hit Girl oraz więcej krwawej jatki, gdyż ta infantylna historia z dziecinnymi postaciami wcale aż taka błaha nie jest jakby mogłoby się wydawać. Krew leje się strumieniami, a niegroźne przedmioty codziennego użytku sieją zniszczenie jeszcze większe niż w przypadku MacGyver’a .
Komiks jest znośną historyjką, zarówno pierwsza jak i druga część, która została bardzo ciepło przyjęta przez tych starszych jak i dorastających czytelników – film miał być czysto rozrywkowym dziełem wakacyjnym i takim również pozostaje, ten dramatyzm jest w dalszym ciągu chwilą odsapnięcia od ciągłego śmiechu i szału uniesienia zgrabnym mordobiciem i elektryzującą muzyką, której i w tej części nie brakuje.

Ładne zakończenie wakacji
Jak już wspomniałem – jest to czysty odmużdżacz na koniec wakacji. Kino rozrywkowe, dynamiczne i wciągające, aż chce się zabawić w to halloweenowe przebieranie i stawić czoło diabelskiemu Motherfucker’owi (nazwa bardzo na miejscu – zobaczycie sami). Obsada jest świetna, chociaż wszystkie sceny kradnie Chloe Grace Mortez genialnie wcielająca się w Hit Girl, Jim Carrey to również miły akcent, nie tylko z racji kultowości komediowego aktora, a postaci w jaką się „przebiera”, mianowicie komiczny Pułkownik Stars and Stripes nie ma sobie równych w kategorii psychopatycznych stróżów prawa. Christopher Mintz-Plasse jak zwykle gra typowego geeka z malutkim zarostem – przezabawny!

autor: Maciej Wojtoń
KICK-ASS 2 / Kick-Ass 2 (2013)
●●●●●●●●●●

poster:
gatunek: akcja / komedia
premiera:
świat: 14.08.2013
kraj: 23.08.2013
reżyseria: Jeff Wadlow
scenariusz: Jeff Wadlow
występują: Dave Lizewski / Kick-Ass, Abby z Pozwól Mi Wejść, Maska
cytat: "We are the Toxic Mega-Cunts!”

Brak komentarzy: