środa, 11 września 2013

#274 [D] Od KINO ŚWIAT: Żywie Białoruś!

Żywie Biełaruś! to drugi film Krzysztofa Łukaszewicza oparty na prawdziwych wydarzeniach. Reżyser nominowanego do Złotej Kaczki filmu Lincz ukazuje w swoim najnowszym dziele epizod z życia białoruskiego opozycjonisty – Franaka WiaczorkiDźmitry Vinsent Papko wciela się w postać młodego rewolucjonisty z przypadku - lidera rockowego zespołu, który angażuje się w polityczne życie Białorusi. Jak wyglądają represje ze strony władz i jak potoczą się losy muzyka możecie przekonać się sami kupując film na DVD prezentowany na stronie dystrybutora: Kino Świat.
Muzyk Miron (Dżmitry Vinsent Papko) w swoich utworach porusza kwestie polityczne i poniekąd narodowo-wyzwoleńcze. Zostaje zesłany do wojska, a tam tłamszony i poniewierany znajduje rozwiązanie tej okropnej sytuacji. Rozpoczyna pisanie bloga, w którym bez większych problemów może potępiać dyktaturę władz. Staje się sieciowym głosem ludu a media jedyną bronią w walce z reżimem.
Film jest niewątpliwie tylko wstępem do dyskusji na temat realiów życia w Białorusi. Mocną strona produkcji są aktorzy: Karolina Gruszka to przykład świetnego aktorstwa, a Papko debiutując na ekranie pokazuje, że posiada cechy, którymi jeszcze podbije kinowe ekrany.
plakat:
gatunek: dramat 
premiera: 
świat: 22.05.2012
kraj: 19.04.2013
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz i Franak Viačorka
obsada: Dźmitry Vinsent Papko i Karolina Gruszka

Polskiemu wydanie DVD to produkt z najwyższej półki. Dźwięk w jakość DD 5.1 oraz możliwość wyboru między polskim lektorem, a oryginalną wersją filmu to nie wszystko co oferuje płyta.
Materiałem dodatkowym jest między innymi międzynarodowy zwiastun filmu oraz zapowiedzi następujących tytułów: NieulotneImagine, Zagubiony czas, 7 dni w Hawanie i Hipnotyzer. Aby wczuć się w sytuację pokazaną w filmie, dystrybutor przygotował również zaproszenie na seans od Karoliny Gruszki. Rozmowę z aktorką na temat produkcji i na koniec - opinie znanych osobistości medialnych takich jak: Joanna SzczepkowskaAdam Michnik czy Tymon Tymański.

ŻywieBiełaruś! trzyma w napięciu do samego końca, jest to nie tylko produkcja, którą trzeba zobaczyć, ale również elementem białoruskiego skandalu. Mając świadomość prawdziwych wydarzeń nie można się nadziwić, że we współczesnej Europie w dalszym ciągu pojawiają się sytuacje ukazane w tym filmie.TYTUŁ: Žyvie Biełaruś
TYTUŁ POLSKI: Żywie Białoruś!
ILOŚĆ PŁYT: 1
DATA WYDANIA: 2013
RODZAJ PŁYT: jednostronne dwuwarstwowe
AUDIO: D.D. 5.1
VIDEO: 16:9 / 1.78.1 (anamorphic wideoscreen)
NAPISY: polskie
POLSKA WERSJA JĘZYKOWA:  jest D.D. 5.1
DODATKI, BONUSY, EXTRAS:
W dodatkach mamy międzynarodowy zwiastun filmu, zapowiedzi następujących tytułów: Nieulotne, Imagine, Zagubiony czas, 7 dni w Hawanie i Hipnotyzer
Oraz zaproszenie na seans od Karoliny Gruszki.
Rozmowa z aktorką na temat produkcji.
Opinie znanych osobistości medialnych takich jak: Joanna Szczepkowska, Adam Michnik czy Tymon Tymiański.ZA MATERIAŁ RECENZENCKI BARDZO DZIĘKUJĘ WYDAWCY: KINO ŚWIAT
WSZELKIE INFORMACJE NA TEMAT NOWOŚCI, ZAPOWIEDZI i KOLEKCJI DVD / BLU-RAY ZNADZIECIE POD TYM ADRESEM

a więcej ciekawych materiałów i nowości znajdziecie na Gildii.pl oraz na Gildii Filmu gdzie i ja piszę :)

Brak komentarzy: