sobota, 19 października 2013

#282 Serialowo: The Blacklist / TWD / AHS:C

Krótki opis serialowych wrażeń gości kolejny raz na łamach OniryzMovie. Powracam po długiej przerwie, lecz tym razem bez odliczania, bez jakiś dziwnych wyliczeń, ale za porządkiem. Na pierwszy ogień biorę jedną nowość, o której pisałem na fanpejdżu oraz dwa seriale, które zmieniły podejście do telewizyjnego horrorowego tasiemca. Zapraszam!

The Blacklist [sezon I]

S01 E01
Pierwszy odcinek zrobił na mnie ogromne wrażenie. Sytuacja, która pojawiła się już w kilku serialach w tym wypadku okazuje się strzałem w dziesiątkę. Główny bohater jest międzynarodowym przestępcą, który sam poddaje się agentom specjalnym zdradzając przy okazji miejsce ataku przestępcy. Twierdzi, że posiada listę z najgroźniejszymi przestępcami na świecie, a posiadając specjalne umiejętności i kontakty może pomóc śledzić i łapać tychże przestępców. Szkopuł jest jednak w tym, że chce rozmawiać tylko i wyłącznie z jedną, młodą agentką.
Pierwszy odcinek na dzień dobry pokazuje banalną sprawę kryminalną, lecz pokazuje, że produkcja czerpie garściami z postaci z serialu Fringe o nazwisku (David Robert) Jones granym przez Jareda Harrisa.
S01 E02
Drugi odcinek jest o wiele bardziej monotonny i przewidywalny gdyż intryga w stylu CSI nie jest moim ulubionym sposobem rozgrywania serial kryminalnego. Dostajemy kolejne informacje odnośnie naszego więźnia Reda.
S01 E03
Chińska dzielnica, skorumpowani agenci i świetne podziemne centrum dowodzenia to tylko przedsmak tego co prezentuje zdecydowanie lepszy odcinek. Świetne wstawki, błyskotliwe dialogi i co najważniejsze – czarny humor raczkujący w tej serii.
S01 E04
Jak na razie najlepszy odcinek. Dużo, dużo przemocy, dużo charyzmy Reda granego przez Jamesa Spadera. Można go porównać do młodego Hannibala Lectera, lecz to porównanie jest wielce subiektywne. Pierwszy raz widzimy jego demoniczne oblicze tak dobrze ukrywane pod maska ironii i sarkazmu. Polecam!

American Horror Story: Coven [sezon III]

S03 E01
Szok! Jeszcze więcej perwersji, jeszcze więcej brutalności i co najważniejsze nie ma owijania w bawełnę – od razu pilot atakuje mocnymi scenami aby podnieść sobie poprzeczkę. Historia czarownic w XXI wieku, której korzenie wiją się bardzo głęboko w młode wieki Ameryki. Plejada gwiazd dwóch odrębnych sezonów w jednej nowej historii? Tak, fuzja była potrzebna i pozostaje czekać, czy dostaniemy jeszcze kogoś znanego.
S03 E02
Troszkę humoru, troszkę tłumaczeń i bardzo dużo śmierci. Spodoba się każdemu kto lubi zawiłe historie z trupem w tle, no może nie do końca z trupem – polecam oglądać, gdyż kto lubi Evana Petersa – będzie usatysfakcjonowany.

The Walking Dead [sezon IV]

S04 E01
Truposze powracają! Przeorganizowana epika dostaje klika nowych twarzy i co gorsza wiele z tych nowych twarzy już nie zobaczymy w kolejnych odcinkach. Sytuacja w więzieniu się stabilizuje, lecz jak to była w tej serii – nic nie trwa wiecznie. Zombiaki powoli chcą dostać to co im się należy, ludzie tracą czujność, a ja bawię się zaskakująco dobrze. Jeżeli napięcie będzie utrzymane przez resztę odcinków i nie powróci monotonia z II sezonu to będzie bardzo, ale to bardzo dobrze.

autor: Maciej "temptershell" Wojtoń

Brak komentarzy: