niedziela, 27 października 2013

#284 Serialowo: Misfits / Grimm / Haven

Dzisiaj zmiana, znika Blacklist (na chwilę), a pojawiają się nowe seriale (w tym piloty nowych sezonów). Zapraszam na (jak na razie) cotygodniowy zestaw serialowy.


Misfits [sezon V]

S05 E01
To był dopiero odcinek – najlepszy start od ponad 3 sezonów. Misfits bywali nudni i przewidywalni, ale nie tym razem. Poza szokującymi tekstami Rudy’ego i zwariowaną akcją w szpitalu mamy: popleczników szatana, penisa z „mocą” oraz genialne zakończenie! Jeżeli jeszcze nie spróbowaliście serialu o obdarzonych mocą pracowników pracy przymusowej to najwyższy czas aby poznać losy Wyklętych (nasz tytuł).

Grimm [sezon III]

S03 E01
Świetne pociągnięcie akcji z poprzedniego odcinka. Utrzymanie w ryzach wartkiej akcji oraz zbyt szybkie załatwienie „bosa”. Nie wieszajcie psów, w związku z tym załatwieniem bosa gdyż każdy się chyba spodziewał, że prędzej czy później ten plujący napastnik dostanie za swoje. Grimm to serial niecodzienny – po pierwsze to klasyczne baśnie braci Grimm potraktowane na serio i przeniesione do współczesności. Po drugie, świetna charakteryzacja i transformacje stworów robią naprawdę duże wrażenie, no i po trzecie – super obsada i świetne dialogi podtrzymują serial w czołówce programów stacji NBC.

American Horror Story: Coven [sezon III]

S03 E03
Napięcie spada, krwi nie ma tak dużo no i brutalnością serial nie grzeszy – a to wielki minus. W zamian za hektolitry krwi i okropieństw zawiązuje się bardzo ciekawa intryga, podobna do tej którą widzieliśmy w połowie pierwszego sezonu. Serial jak na razie trzyma poziom, a co wyniknie ze spisów czarownic dowiemy się nie prędzej niż w przedostatnim odcinku sezonu.

The Walking Dead [sezon IV]

S04 E03
Działania ekipy z The Walking Dead są coraz bardziej irracjonalne? Odcinek troszkę bardziej dynamiczny niż pilot nowego sezonu, lecz czekałem na prawdziwą jatkę, a nie kilka ugryzień i półgodzinne sprzątanie po zaskakującej rozróbie jaką wywołał…
Jeżeli nie pokarzą prawdziwej jatki to oglądalność spadnie, gdyż jest to jeden z niewielu seriali trzymających w napięciu i pokazujących coś naprawdę emocjonującego.

Haven [sezon IV]

S04 E01-06
Stodoła się rozsypała w drobny mak, Duke pojawia się w akwarium po 6 miesiącach. Kłopoty nie opuściły miasteczka, a Audrey zniknęła.
Jedyną możliwością na zatrzymanie kłopotów jest odnalezienie Audrey i zmuszenie jej do zabicia jej jedynej miłości (a kłopoty w dalszym ciągu nawiedzają Haven).
S04 E07
Jeżeli ktoś nie słyszał o powieści The Colorado Kid Stephena Kinga ten ruszać Haven nie musi.
Chyba, że Kinga znacie i lubicie, a poszukiwanie nawiedzonych miast to wasza ulubiona rozrywka, no w takiej sytuacji moi mili, serial Haven jest w 100% dla Was.
Dynamiczny, zagadkowy i zabawny – te 3 słowa opisują calutkie 3 sezony.

autor: Maciej "temptershell" Wojtoń
edycja: Laura "yymwonderland" Zgoda

Brak komentarzy: