niedziela, 3 listopada 2013

#289 Serialowo: Dracula / Hostages / SPN

Co tydzień (jak na razie trzecie rozdanie) prezentuje moje spostrzeżenia dotyczące seriali, które śledzę i polecam. Sprzwdźcie jak wygląda Mentalista, jak gryzie Dracula i jak mordują bracia z serialu Supernatural!


The Mentalist [sezon VI]

S06 E01-04
Ostatni sezon Mentalisty to odcinki wykraczające poza stereotypowe ramy poprzednich sezonów. Tym razem mamy świetny wgląd w procedurę rozwiązywania kolejnych spraw przez Patricka (tytułowy Mentalista). Jakby tego było mało – na dzień dobry dostajemy listę podejrzanych (wszyscy, którzy mogą być Red Johnem – mordercą rodziny Patricka). Jeżeli jeszcze nie spróbowaliście tego serialu to najwyższy czas nadrobić poprzednie 5 sezonów.
S06 E05
Zagadka jest bardzo interesująca, a Jane (Patrick) rozwala system swoimi tekstami, rozgramia każdą potyczkę słowną, a napięcie rośnie z każdą minutą. Pewnie każdy posiada swoją teorię odnośnie legendarnego mordercy, a kolejne odcinki powinny zdradzić tą tajemnicę. 

Hostages [nowość]

S01 E01-05
Dla mnie wielkie odkrycie i jak na razie się nie zawiodłem. Zaczynamy serial od agenta FBI, który wpadając do mieszkania pani doktor bierze jej rodzinę za zakładników i stwierdza, że jeżeli nie zabije prezydenta to wszyscy zginą. Nasz agent, który pod maską i ukrytą tożsamością terroryzuje niewinną rodzinkę to główny bohater pierwszego sezonu American Horror Story sprzed trzech lat. Intryga rośnie z każdym odcinkiem i nie ma nic banalnego, każda próba komunikacji ze światem zewnętrznym czy ucieczka jest bardzo niebezpieczna – po prostu czekam, aż nasz agent kogoś kropnie!
S01 E06
Pisałem o próbie ucieczki? Jesteście ciekaw jak można spieprzyć przed wyszkolonymi agentami będąc nastolatkiem? To właśnie najnowszy odcinek – sprawdźcie sami jak łatwo oszukać wszystkich i być więźniem we własnym domu.

Supernatural [sezon IX]

S09 E01-03
To już prawie dekada z braćmi, którzy tropią i likwidują każde paranormalne zagrożenie w Stanach. Kolejny sezon to świetne pociągnięcie wątku z ostatniego odcinka sezonu 8. i genialna zmiana perspektywy. Rodzeństwo kolejny raz próbuje poradzić sobie z demonami ale dodatkowym zagrożeniem są inne, równie potężne istoty. Jeżeli nie widzieliście ani jednego odcinka, a lubicie świetny humor, horror, miejskie legendy i wartką akcję to serial dla Was.
S09 E04
Przegięcie, totalne przegięcie i chory wątek z baśni. Sam udział fantastycznej aktorki w tym epizodzie podniosło poziom bardzo miernego odcinka. Crowley w dalszym ciągu bawi, ale dużo powiedzieć nie mogę. Czekam na akcję i dużo trupów, a tu w dalszym ciągu cisza.

Dracula [nowość]

S01 E01-02
Jestem na tak (jak na razie), gdyż zapowiadał się ckliwy romans z elementem krwiopijcy, a tym czasem jest moc!
Abraham van Helsing, Vlad „Dracula”, Zakon Smoka i wiele innych znanych nazw pojawia się nie bez powodu. Ożywiony wampir wraca pod koniec XIX wieku do Anglii aby tam rozkręcić interes i odnaleźć się we współczesnym świecie. Dodatkowo pojawia się ogrom pięknych kobiet i równie groźnych przeciwników.
Świetna scenografia, dużo krwi i świetnie zmontowane flashforwardy to ogromy plus. Pokaźna intryga i wyrafinowane dialogi (nie bez powodu Dracula się odzywa) to również elementy, które przykuły mnie do ekranu.

Brak komentarzy: