niedziela, 10 listopada 2013

#292 Serialowo: Sleepy Hollow / B99 / Face Off

Dzień dobry bardzo. Jest niedziela czyli podsumowanie serialowe. Zapraszam na całkiem nowe zestawienie trzech, wybranych na ten tydzień seriali.


Sleepy Hollow [nowość]

S01 E01-05
Zapowiadany na początku wakacji serial fantasy o jeźdźcu bez głowy wyglądał obiecująco, lecz wraz ze zbliżającą się premierą pilotażowego odcinka moje oczekiwania topniały. Scenariuszowy i produkcyjny debiut Phillipa Iscove’a w duecie z talentem twórcy serii Underworld wyglądał efektownie, ale nie wciągająco. Historia znana od dekad nie może przecież wnieść nic nowego poza kilkunastoma ściętymi głowami i hektolitrami krwi, a tu takie zaskoczenie.
Pierwszy odcinek okazał się nad wyraz udanym, ponieważ nie nudził, dobrze zarysowując fabułę i nie wnosząc niepotrzebnych scen. Producentami wykonawczymi są Alex Kurtzman i Roberto Orci, czyli współcześni giganci kina nowej przygody, którzy w telewizji radzą sobie równie dobrze co J.J. Abrams więc można było oczekiwać widowiska przesyconego i bogatego w bardzo drogie efekty specjalne. Pierwszy odcinek nakreśla historię Ichaboda Crane’a (w tej roli Tom Mison), który budzi się w XXI wieku, w miasteczku Sleepy Hollow. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że padł z ręki bezimiennego żołnierza Konfederacji 150 lat wcześniej. W tym samym czasie do żywych powraca również jego oprawca, którego zabił w efektownym pojedynku. Jeżeli jesteście ciekawi, jak potoczą się losy współczesnej historii o Sennej Dolinie, warto sprawdzić to widowisko.
S01 E06
Po kilku odcinkach akcja nabiera tempa. Pojawiają się aktorzy z innych znanych telewizyjnych produkcji, a w odcinku 01x06 mamy Waltera Bishopa z serialu Fringe (John Noble) jako Zjadacza Grzechów. Jest akcja, jest intryga i wszechogarniający postacie mrok.

Blacklist [nowość]

S01 E07
Nowy odcinek nie zaskakuje, a wręcz przeciwnie – jest przewidywalny. Pierwsza połowa to klasyczny melodramat, intryga rozwija się bardzo wolno. Już w jednej trzeciej odcinka wiadomo o co chodzi i jak zakończy się calutki epizod. Mógłbym wieszać psy w nieskończoność, lecz produkt ma na swoja o bronę genialne aktorstwo i charyzmatycznego głównego bohatera. Jeden odcinek mogę wybaczyć.

Brooklyn Nine-Nine [nowość]

S01 E01-06
Brooklyn 99 to sitcom o komisariacie, do którego trafia nowy komisarz chcący zaprowadzić ład i porządek. Pierwsze odcinki to nic innego jak przedstawienie widzom sylwetek pracowników policji. Jest to zgraja wysiedleńców w różnymi przywrami i nałogami, a najgorszym z nich jest najlepszy detektyw Jake Peralta grany przez Andy’ego Samberga.
S01 E07
Epizod 01x07 to przypadkowa wpadka naszego detektywa, który bez dowodów łapie byłego więźnia. Cały komisariat musi stanąć na głowie, aby w ciągu 48 godzin znaleźć coś obciążającego podejrzanego złodzieja. Sęk w tym, że akcja rozpoczyna się w piątek wieczór, kiedy większość pracowników ma wolne. Świetne dialogi, bardzo dziwne sceny z Terrym Crews i genialny Andre Braugher.

Face Off [sezon 5]

S05
Sezon 5. to rywalizacja weteranów Face Off z poprzednich edycji oraz nowych, świeżych amatorów sztuki charakteryzacji. Calutki sezon to różnego rodzaju zadania, w których uczestnicy muszą stworzyć oryginalne przebrania mrocznych elfów lub demoniczne wersje grzechów.
S05 E13 (finał) 
Finał polegał na stworzeniu postaci z baletu Jeziora Łabędzi. Sęk w tym, że w finale zawsze jest jakiś twist więc i w tym był wymóg aby charakteryzacja bazowała na jednej z czterech epok: Dynastia Ming, Epoka Industrialna, Renesans i Chicago lat ’20.

Brak komentarzy: