niedziela, 1 czerwca 2014

#311 QUICKLY-SAID: Delivery man, The Monuments Men, That Awkward Moment

Dzisiaj na wasze pyszczki chciałem wrzucić uśmiechy komediami, które przygotowałem. Sam uśmiechu za dużo po nich nie mam, ale zapraszam do czytania!

Delivery Man (2013)
OniryzMovie ocenia: ●●●●●●●●●
Na pewno codziennie spotykacie te małe potworki, które krzyczą, robią w pieluchę, później zaczynają mówić, chodzić do szkoły, wchodzić w wiek dojrzewania i dorastać. Ciężko mieć dziecko. A co dopiero dwoje, troje, czy czworo. Vince Vaughn gra Davida Wozniaka, ojca z 533-ma problemami. A 534-ty jest w drodze! Co Ty byś zrobił na jego miejscu? Ponieważ on próbuje wszystko wyprostować. I musi się sporo natrudzić, aby mu się udało. Z całą sprawą Starbuck'a będzie musiała się zmierzyć Emma, dziewczyna David'a, grana przez coraz częściej widzianą na ekranach Cobie Smulders. Pozytywne utwory muzyczne tworzą dla nas przyjemny klimat lekkiej komedii, ale fabuła oprócz początkowego zderzenia z rzeczywistością nas nie zaskakuje. 
NA PLUS +
- bardzo dobra muzyka do wielu scen
- ciekawe ujęcia
NA MINUS -
- przewidywalna historia
- mało scen, które powinny śmieszyć
A teraz tato przygotuj kieszonkowe!
The Monuments Men (2014)
OniryzMovie ocenia: ●●●●●●●●●
Sam tytuł kojarzy się z patosem i wielkością. George Clooney zebrał ekipa znanych aktorów, staruszków, którzy zabawiali nas przez wiele lat. Lista nazwisk była by spora, dlatego na pewno każdy z was umie obsługiwać internety i znajdzie to co mu potrzebne. Od razu lista nazwiska kojarzy się z filmem Ocean's Eleven i jego kontynuacjami. Taaaaak... Nie tylko to jedno skojarzenie przychodzi na myśl. Kostiumy zostały przygotowane bardzo dobrze, ale biorąc pod uwagę ilość filmów z aliantami i faszystami, to nie był to duży kłopot. Zdjęcia i  muzyka udzielają się odpowiedniemu klimatowi, jednak film nie pociąga tak jak chcieliby tego autorzy. George, pomyśl nad czymś innym. Życie ludzkie jest ważniejsze od spadku kulturowego. To ludzie tworzą kulturę i to ludzie o niej pamiętają. 
NA PLUS +
- Eeee... Jak ktoś lubi patos i starych dobrych aktorów 
NA MINUS -
- Raczej reszta


Mina przeciwpiechotna w kopalni. Ułożymy cegły. Bo numer z kukułczym jajem. 
That Awkward Moment (2014)
OniryzMovie ocenia: ●●●●●●●●
No kurde... Kolejna komedia romantyczna. Bo czasem zapada taki niezręczny moment w którym coś nie wyszło i właśnie ma nam się odbić czkawką. Ten film jest takim momentem dla Zaca Efrona. I nie myślcie, że mam coś do niego samego. W kolejnym jego filmie, Neighbors, zagrał wspaniale. Poprawia się z każdym filmem, ale tą wpadkę zapamiętamy. Za to oklaski dla Milesa Tellera. Wspaniała gra i wiele momentów, gdzie rozśmiesza nas swoim zachowaniem czy słowami. Co do komedii romantycznych to nie mam chyba zbyt wiele do dodania. A co do amerykańskiej komedii... No cóż. Niektórzy podobno lubią te komedie z idiotami, które dla sportu zarywają laski. Tutaj to znajdziecie.
NA PLUS +
- bo czasem idiota jest śmieszny
NA MINUS -
- fabuła, fabuła, fabułaSpróbuj horyzontalnie. Mi pomaga. 
recenzje: Kuroi Ookami
konsultacje: Maciej Wojtoń
Więcej o filmach/serialach/nowościach dowiesz się na FanPage'u OniryzMovie

Brak komentarzy: