piątek, 13 czerwca 2014

#326 QUCIK-SAID: Robocop, The LEGO Movie, Pompeii

W dzisiejszym Qucik-Said poruszę 3 filmy, które mają robić na widzach wrażenie i cieszyć oczy. Biorę, więc, na warsztat stalowego policjanta z Detroit, najpopularniejsze klocki na świecie i tragedię, która miała miejsce niecałe dwa milenia temu u podnóży Wezuwiusza. Zapraszam do czytania i komentowania!



Robocop (2014)
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆☆

Detroit. Miasto zniszczone przez przestępczość. Znamy to, prawda? Oryginał z 1987 roku po raz pierwszy pokazał nam śledzczego Muprhy'ego, który po wypadku został połączony z maszyną, aby chronić i służyć mieszkańcom miasta. Nowy i odpicowany cyborg pokazuje nam, jakiego szoku może doznać człowiek po wypadku i zastąpieniu uszkodzonej tkanki przez maszynę. Większości tkanki. Paul Verhoeven w 87' stworzył bohatera, który nie pamiętał kim był, odkrywał się na nowo. Alex w nowej wersji pamięta wszystko. Technologia pozwoliła na odbudowanie części mózgu i na realne sny, dzięki którym jego psychika i wspomnienia nie uległy zniszczeniu. Dlatego dramat ten pokazuje nam jak wyglądają relacje głównego bohatera z rodziną, jak broni się przed zaprogramowaniem swojego zachowania i szuka zemsty za to, co mu uczyniono. José Padilha bardzo ładnie poradził sobie z remake'iem kultowego filmu. Bardzo dobrze ogląda się Gary'ego Oldmana w roli doktora, który zajmuje się naszym zmechanizowanym policjantem i robi wszystko, aby jego nowe dziecko nie ucierpiało, ale także nie popadło w furie czy szaleństwo. Warto zwrócić uwagę na przerywniki z panem Samuelem L. Jacksonem, który wprowadza do filmu trochę parodii amerykańskiego bzika na punkcie bezpieczeństwa narodowego. Drugim aktorem, który rozciąga nasze policzki w śmiechu to Jay Baruchel, który w każdej scenie, w której bierze udział, częstuje nas soczystym, ironicznym tekstem. Ujęcia z kamery reporterów i monitoringu samego Robocop'a wprowadzają nas w klimat, natomiast muzyka podsyca dreszczyk akcji.
NA PLUS +
- śmiech, akcja, dramat w dobranych proporcjach
- wspaniale zrealizowany remake 
NA MINUS -
- mogło być ostrzej, PG-13 mogło być wyższe
- walka z robotami pana Reymonda Sellarsa była taka... słaba

Doktorze! Nie czuje swoich nóg!
The LEGO movie/LEGO® PRZYGODA (2014)
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆
Wiecie jak długo kłóciłem się z naszym redaktorem naczelnym o ten film? Kilka dni. Ale jednak zwróciłem uwagę, że pomimo, iż jest to bajka motywująca dla dzieciaków, która pokazuje co jest ważne podczas drogi przez życie, to jednak można się przy niej dobrze bawić wyszukując wiele nawiązań do pop kultury. Mamy tutaj wiele postaci historycznych, komiksowych i filmowych w formie Lego-ludzików. Cała animacja jest zrobiona wspaniale i jest przepełniona mnóstwem gagów oraz śmiesznych sytuacji. Znajdziemy tutaj nawet... wątek romantyczny! I Batmana! Czym jest taka mieszanka bez Batmana? Przecież to Batman. No i pojawia się Will Ferrell, a chyba każdy wie ile on potrafi wnieść do filmu. Aha. A mówiłem, że jest tu Batman?
NA PLUS +
- Świetnie zrobiona animacja dla wszystkich
- Wiele śmiechu z wielu różnych elementów popkultury
- Batman!
NA MINUS -
- Eeee... troszkę za dziecinne?
- Reszte minusów znokautował Batman
'Cause I'm Batman!

Pompeii/Pompeje (2014)
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆
Dlaczego warto oglądnąć ten film katastroficzny? Bo on porusza. Kiedy patrzysz na lecące w miasto kawałki rozżarzonych skał, chcesz się schować. Bo widzisz jak inni giną przez żywioły. Świetne efekty specjalne nas wciągają. Chcemy uciekać. A muzyka Josepha Loduca w tym tylko pomaga. W sensie we wczuciu się w film. Gra tutaj wiele aktorów serialowych takich jak młody Kit Harington z Gry o Tron, czy bardziej doświadczeni Kiefer SutherlandSasha Roiz, czy świetnie tu wyglądający Joe Pingue! W oczy rzuca się także Adewale Akinnuoye-Agbaje jako czempion gladiatorów, czy lubiany przeze mnie Jared Harris, tutaj grający uległego Rzymowi bogacza. Nie zabrakło oczywiście pięknych kobiet! Urocze buzie matki - Carrie-Anne Moss, córki - Emily Browning, czy służki - Jessica Lucas, zachwycają do samego końca. Aaaarrrgh! A miałem robić wszystko, żeby nie wymienić prawie całej obsady. Ehh... stało się. Sama historia nas jednak nie zaskakuje. Wiemy co się stało u podnóży Wezuwiusza, a wiele razy widzieliśmy jak księżniczka, piękna panna czy dziewczyna z wyższych sfer zakochuje się w biedaku, niewolniku czy brzydalu. Wiemy, że coś staje na ich drodze i w końcu muszą uciekać. Jednak nadal to film warty obejrzenia. No sory. W końcu reżyser to Paul W.S. Anderson.
NA PLUS +
- świetna muzyka
- wciągające efekty specjalne
- rewelacyjni aktorzy
NA MINUS -
- banalna fabuła
To będzie gorąca randka...

autor: Kuroi Ookami

Więcej o filmach/serialach/nowościach dowiesz się na FanPage'u OniryzMovie

Brak komentarzy: