sobota, 14 czerwca 2014

#327: Serialowe podsumowania (mid-season 2014 część II)

Wracamy do czerwcowego podsumowania! W drugim podejściu kończymy finały z kwietnia i zaczynamy majówkę!

KWIECIEŃ
Teen Wolf (sezon 3.) przedłużenie

Teen Wolf dorasta i bardzo mi się to podoba. MTV i dla tego serialu stosuje politykę długiej przerwy w środku sezonu tak jak to robią takie stacje jak AMC czy TNT, kiedy to w czasie jesiennych pełnych sezonów robi przerwę na kilka a nawet kilkanaście tygodni i z drugą połową sezonu wraca na nowy rok. Z jednej strony rozgranicza dwa wątki jednego sezonu, a z drugiej nie pozwala fanom czekać za długo na nowy sezon, gdyż obecny jest rozciągnięty praktycznie przez pół roku. Nowy Teen Wolf (dopóki mogę tak pisać, gdyż sezon 4. zbliża się nieubłaganie) jest o wiele bardziej dynamiczny niż poprzednie sezony. Jest również bardziej dojrzały, dostajemy więcej konkretów i anomalii niż nie jeden sezon o zjawiskach paranormalnych. Irytujące jest w tym serialu to, że niby mowa o wilkołakach, których przemiana i zachowania są określone przez jasne reguły, a tak naprawdę każda nowa sytuacja w serialu to istna odskocznia od tego, czego się nauczyliśmy przez ostatnie kilka odcinków. Istna masakra odziana w nawet znośną muzykę pop.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 3.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serial

The Walking Dead (sezon 4.) przedłużenie

Ten sezon również został podzielony na dwie części. Pierwsza zakończyła się jeszcze w 2013 i miała imponujący finał. Na początku byłem święcie przekonany, że to już koniec i muszę czekać na nowy sezon prawie rok, a tu takie „miłe” zaskoczenie. Druga połowa okazała się (poza kilkoma odcinkami czy nawet scenami) strasznym dramatem. Rozciąganie i przeciąganie akcji, bardzo mało tytułowych „chodzących trupów”. Jedynym dobrym elementem okazał się finał i ostatnie słowa szeryfa – szykuje się niezła jesienna premiera, a tym czasem musimy czekać. Reasumując dwie części sezonu 4. Daję 7/10.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆☆ sezon 4.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serial

MAJ
Bates Motel (sezon 2.) przedłużenie

Jeżeli są jeszcze jakieś osoby, które nie kojarzą Psychozy to warto zapoznać się z tym klasycznym filmem Hitchcocka, a zaraz po nim siąść do serialu Bates Motel. Uwspółcześniona historia dorastającego Normana, bohatera 4. części filmu o dziwnym właścicielu motelu zapoczątkowanego właśnie przez Alfreda Hitchcocka w 1960 roku. W drugim sezonie zagłębiamy się coraz bardziej w psychikę młodzieńca aby w finale dostać klasyczną scenę z filmowego pierwowzoru. Coś pięknego.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 2.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serial

Elementary (sezon 2.) przedłużenie

Elementary to taki Holmes z Nowego Jorku. Narkoman na odwyku, którym opiekuje się śliczna doktor Watson przy okazji pomagając miejscowej policji. Nic nadzwyczajnego można powiedzieć ale jakimś cudem świetna gra Jonny’ego Lee Millera i Lucy Liu przyciąga. Gesty, styl i mimika „Sherlocka” powala, a sukcesyjne wdrażanie nowych postaci (z powieści Arthura Conan Doyle'a) jest wielkim plusem. Drugi sezon nie zrobił (niestety) na mnie takiego wrażania jak rok temu i muszę powiedzieć, że jeżeli trzeci sezon mnie nie zaskoczy to zaprzestanie oglądania będzie nieuniknione.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★☆☆☆☆ sezon 2.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆☆ serial

Hannibal (sezon 2.) przedłużenie

Moim zdaniem jest to najlepszy sezon (i serial) w tym roku i to nie tylko przez frywolne zabawy ludzkim ciałem czy spektakularne mordowanie ukochanych postaci ekranu (lepiej niż w Grze o Tron). Mads Mikkelsen jest aktorem wybornym i nie trzeba chyba nikogo do tego przekonywać. Pasuje do roli Hannibala fantastycznie i trzeba przyznać, jest psychopatą z krwi i kości, ale nowy sezon jest tak dobry nie tylko dzięki Lecterowi. Mamy Hugh Dancy’ego w roli Willa Grahama, mamy rewelacyjnego Laurence’a Fishburne’a odgrywającego rolę agenta Jacka Crawforda, ale to nie wszystko. Fantastycznym bonusem w sezonie drugim jest obecność psychopatycznego Michaela Pitta, znanego chyba przede wszystkim z roli młodego psychopaty w filmie Funny Games U.S.. Pitt spisuje się rewelacyjnie a w towarzystwie Madsa dostajemy fantastyczną mieszankę szaleństwa jakiej nie powstydziłby się sam Anthony Hopkins te 23 lata temu na planie Milczenia Owiec. Jeżeli lubujecie się w powieściach Thomasa Harrisa albo uwielbiacie serię filmów o Hannibalu to serial jest jak najbardziej dla Was, a Ci którzy jeszcze Hopkinsowego Lectera nie ruszyli to najwyższy czas, bo czekają dwa sezony Hannibala do nadrobienia. :)
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★★☆ sezon 2.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★★☆ serial

From Dusk Till Dawn: The Series (sezon 1.) przedłużenie

Serial z początku był bardzo mdły i niewyraźny. Mało wampirów, niemrawi aktorzy grali bardzo kiepsko, a poza strzelaniną nie było ani krwi ani horroru. Było tak może przez pierwsze trzy odcinki, w których dostawaliśmy powolutku coraz więcej demonicznych wizji i obrazów oraz podbudówkę pod mitologiczną otoczkę wampirzej świątyni. Pół serialu jest niczym innym jak rozbudowanym filmem Rodrigueza, lecz druga  połowa do ogrom nowych wątków i świetnie dokładanie cegiełek do tego uniwersum. Podobało się bardzo i czekam na ciąg dalszy.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 1.

Star-Crossed (sezon 1.) anulowany

Dziewczyna zakochuje się w kosmicie uczęszczającym do liceum, który razem z innymi Atrianami przybył do jej miasteczka przed kilkoma laty. Czy muszę dodawać coś jeszcze? Mamy kosmitów, którzy uciekając ze swojego układu trafiają na Ziemię. Kilkanaście lat później mają własne lokum w Stanach Zjednoczonych i zaczynają funkcjonować pośród ludzi, jest ciężko, ale od czego są młodzi bohaterowie, którzy chcą się asymilować. Jak to bywa w takich serialach – muszą zajść drobne waśnie i kłótnie, ale nie przejmujcie się serial został anulowany i nie będzie nikogo denerwował, chociaż… Chociaż ostatnia scena jest zaskakująco dobra i gdyby jednak coś się komuś odwidziało to drugi sezon zapowiada się o wiele lepiej (tak jak lata temu V: Goście).
OniryzMovie ocenia: ★★★★★☆☆☆☆☆ sezon 1.

autor: Maciej Wojtoń
edycja: Laura Zgoda
Więcej o filmach/serialach/nowościach dowiesz się na FanPage'u OniryzMovie

Brak komentarzy: