poniedziałek, 16 czerwca 2014

#329 QUCIK-SAID: Devils Due, Oculus, Paranormal Activity: Marked Ones

Ha-ha! Dzisiaj powinno być strasznie. Ten Quick-Said będzie poświęcony horrorom, gdzie to diabeł i duchy powiedzą wam dobranoc. Dlatego życzę miłego czytania na ten wspaniały wieczór. Mam nadzieje, że główni bohaterowie poniższych filmów nie uprzykrzą wam czasu...


Devils Due/Diabelskie nasienie (2014)
OniryzMovie ocenia: ★★★★
☆☆☆
Kolejny film z antychrystem w tle. Kolejny diabeł do przeżycia. Kolejna nawiedzona kobieta w ciąży. Państwo wybaczą, ale film nie zadziwia. Cytując Koheleta: Nihil novi sub sole. Pomimo tego, że realizacja całości jest dobra to nudziłem się jak mops. Nawet kampania reklamowa z demonicznym dzieckiem jeżdżącym wózkiem po ulicach nic nie dała. Nie widzieliście? Odsyłam na YouTube z hasłem Devil Baby Attack. Zdjęcia, efekty wizualne i specjalne są na odpowiednim na dzisiejsze czasy poziomie, ale co mnie drażni to kamery używane przez głównych bohaterów. Taki sam motyw jak w Paranormal Activity, czy wcześniej w Blair Witch Project. Klimat może i wprowadza, ale nie lubię takich filmów. Bardzo użyteczne do pokazania czegoś z punktu widzenia bohatera, ale tak cały film? Dziękuję, postoję.
NA PLUS +
- Ekhem. Kamera, efekty specjalne, trochę aktorzy...
NA MINUS -
- Niby mogło być gorzej, ale także zdecydowanie lepiej.
Daj mnie te ogórki z dżemem wiśniowym i musztardą! Kobieta w ciąży jest! 

Oculus (2013)
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆
Myślicie, że Paranormal activity jest straszne? Sądzicie, że Krąg wciska z przerażenia w fotele? Ha! Pomyłka. Obejrzyjcie ten horror. Opowiedziana tu historia pewnego lustra i manifestacji, która je zamieszkuje, pokazana jest na dwóch płaszczyznach czasu. Dwójka głównych bohaterów to rodzeństwo, a ich problemy z wyżej wymieniony lustrem to czasy ich dzieciństwa i czasy teraźnippowie o samej historii. Naprawdę warto obejrzeć samemu. Efekty specjalne nie biją na głowę, bo nie ma ich zbyt dużo, ale też ich dużo nie musi być. Za to odpowiednie ujęcia i efekty wizualne, są na należytym poziomie. Mike Flanagan z Jeffem Howardem odpracowali tu kawal dobrej roboty. A nasi drodzy aktorzy też swoje wnieśli. Nasza dobrze znana z Battlestar Galactica Katee Sackhoff wspaniale zagrała tutaj matkę rodzeństwa. Kolejna aktorka znana z serialu jakim jest Doctor Who to rudowłosa Karen Gillan, która zagrała dorosłą wersje siostry, a w tym roku pokaże nam się na ekranach kin także w Guardians of the Galaxy jako Nebula, piratka i superzłoczyńca. A kto zagrał brata? Brenton Thwaites, czyli Książe Filip z Maleficent, które gości jeszcze na dużych ekranach. 
NA PLUS +
- Wspaniale skomponowana fabuła
- Trzyma cały czas w napięciu
- Dobra obsada
NA MINUS -
- Więcej muzyki w tle! cisza dzwoniła w uszach
My na kolację!

Paranormal Activity: Marker Ones/Naznaczeni (2014)
OniryzMovie ocenia: ★★★★☆☆
No cóż. Sami macie zawsze swoje zdanie o pewnych seriach filmów. Jednym się spodoba, inni stwierdzą, że to śmieci. Jedni Piłę lubią, inni nienawidzą. Ja natomiast coś czułem do Paranormal activity, kiedy oglądałem pierwszą część. Coraz bardziej jednak zastanawiam się, czy nie były to odczucia do dziewczyny, z którą ten film oglądałem. Piąty z kolei film serii odsłania nam kolejne puzzle układanki, na którą składa się fabuła jako całość. Mamy nowego bohatera, o starych właściwie nawet nie ma wzmianki, ale film trzyma poziom do swoich poprzedników. Mnie natomiast męczą już trochę horrory, gdzie widok mamy z kamery, trzymanej przez głównego bohatera, a jedyne co może nas przestraszyć to coś wyskakujące zza drzwi albo spadające nam nagle na głowę. Muzyki, która budowała by klimat nie ma tu w ogóle, a efekty wizualne nie były jakoś powalające. W zasadzie film, moim zdaniem, jest wyjściem do ostatniej części, jaką miałaby być szósta i więcej filmów z tej serii nie trzeba, ale mogłoby się też skończyć na piątej i bym nie ubolewał. 
NA PLUS +
- No straszne pod koniec było. Screamer to w końcu screamer. 
NA MINUS -
- trochę nudno, bo zanim się rozkręci to można przysnąć.
- niestety bohaterowie, to kolejni naiwni amerykańscy idioci, którzy pchają się tam gdzie nie trzeba.
Cukierek albo psikus!

autor: Kuroi Ookami

Więcej o filmach/serialach/nowościach dowiesz się na FanPage'u OniryzMovie

Brak komentarzy: