sobota, 21 czerwca 2014

#332: Serialowe podsumowania (mid-season 2014 część III)

Trzecia już część czerwcowego, serialowego podsumowania! Zajmiemy się serialami, których zakończenie sezonu miało miejsce w maju.

MAJ
The Bing Bang Theory (sezon 7.) przedłużenie

Łezka się w oku kręci. Koniec już siódmego sezonu. Nasi ulubieni jajogłowi radzą sobie wspaniale i coraz bardziej nas zadziwiają swoją zmianą. I można by tutaj opisać każdego z głównych bohaterów, ale spojler nie jest taki dobry, za jakiego go podobno uważam. Mnie do oglądania motywuje, a innych zniechęca. A tymczasem panie i panowie dorastają, dostosowują się do nowych lub nietypowych dla nich sytuacji, podejmują decyzje, o które byśmy ich nie podejrzewali. A to mało? Cały czas rozśmieszają nas do łez. Nie tracą nic ze swoich typowych zachowań czy specyficznych tekstów. Nie sądzę, abym potrzebował więcej, aby was do oglądania zachęcić, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Dziewięć gwiazdek mówi za siebie. Czekamy na ósmy sezon. Szybciej Chuck'u Lorre
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ sezon 7.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ serial

Blacklist (sezon 4.) przedłużenie

Który kryminalista z listy najbardziej poszukiwanych wchodzi do głównej siedziby FBI, po prostu poddaje się i prosi o jedną z najładniejszych agentek? Ja wiem. Jest nim Raymond "Red" Reddington, grany tutaj wspaniale przez James'a Spader'a. Nasz nieprzeciętny złoczyńca nie ma jednak wyrzutów sumienia. Nieeeeee... Dalej morduje, kradnie, szmugluje i sprzedaje, ale zasłania się prawem i agencją federalną. A ciarki na plecach spowodują u was przerażenie czy fascynację? Wspaniała obsada, zwroty akcji i co chwile odkrywane tajemnice na pewno się wam spodobają. I lista. Bo najważniejsza jest lista osób, które chciałbyś skreślić. Ja swoją mam. Reddington też. A FBI ma Reddingtona. I dzięki niemu łapią przestępców, których większość to mity lub legendy najbardziej poszukiwanych. 
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serial

Mentalist (sezon 6.) przedłużenie

Hello Patrick. You did it again! That mind trick... Po raz szósty kończę sezon Mentalisty. Po raz szósty przeraża mnie jak mało wiem o samym sobie. Bo to właśnie uświadamia mi ten serial. Każdy z nas ma swoją mimikę, odruchy, specyficzne tiki. I jeśli ktoś patrzy uważnie to wykorzysta to przeciwko nam. Odczyta nasze myśli, odnajdzie lęki, pokieruje nami tak jak marionetką. A grany przez Simona Bakera główny bohater robi to z uśmiechem na twarzy popijając przy tym swoją ulubioną herbatę i tylko czeka na aprobatę Teresy Lisbon. I choć nie ma już Czerwonego Jasia (bardziej odpowiednia i niepokojąca nazwa jest jednak po angielsku - Red John) to na świecie nadal są ludzie, którzy swoimi manipulacjami i sadystycznym pociągiem do władzy zagrażają wielu niewinnym obywatelom. Dlatego Patrick wraz z agentem Cho i Teresą przenoszą się do FBI. A tu? Większe sprawy, większe możliwości, większe przekręty Mentalisty!
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 6.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ serial

Supernatural (sezon 9.) przedłużenie

Kolejny sezon. Uffffff. Oficjalnie ratowanie świata przez braci Winchesterów staje się męczące. Niech już pozwolą Crawley'owi wygrać. Przynajmniej będzie ciepło, a niektóre demonice są całkiem, całkiem. Ale nie. Wszystko robi się naciągane i przeciągane. Bo przed iloma apokalipsami mogą nas uratować? Odpowiedź: Przed każdą, którą sami przeżyją. Zawsze znajdą potężniejszą broń, nowego wroga, większy koszt kolejnej potyczki. I chodź prawie każdy poddałby się już na ich miejscu to chłopaki nadal prą naprzód. Nie zrozumcie mnie źle. Kto nie uwielbia Jareda Padaleckiego i Jensena Acklesa? Ja ich kocham! Z Mishą Collins napiłbym się chętnie burbonu. Ale czuję się jakbym wpadł w koło fortuny. Bo raz jesteśmy w piekle, raz w niebie. Ale to koło się kręci i kreci i kreci po raz dziewiąty. Ale ja pokręcę się z nimi po raz dziesiąty. Bo humor braci, naiwność i prostota Castiela zdecydowanie trzymają się na poziomie. I chce zobaczyć jak kpią tyłek Metatronowi. I nie zapomnijmy o Crawley'u! Oh, Marku Sheppardzie dziękuję Ci za tą postać. Bez niej świat byłby taki szary, ponury i... zimny. A tak to czasem robi się piekielnie gorąco. 
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆☆ sezon 9.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serial

The Tomorrow People (sezon 1.) anulowany

Taki potencjał. Wspaniały pomysł. Coś nowego w koncepcji kolejnego stadium ewolucji człowieka. No i cały misterny plan w pizdu. Dlaczego, kiedy bohaterowie robią coś głupiego nie ponoszą zazwyczaj żadnych konsekwencji? Czemu tyle patosu, hormonów, gołych klat i zmian w sparowaniu bohaterów? I te walki... Kto te sekwencje w ogóle układał? Tyle. Można oglądnąć, ale serial bez polotu.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★☆☆☆☆☆ serial

Intelligence US (sezon 1.) anulowany

Kolejne moje zdziwienie. Ten serial jest dobry. Może trochę płytki i naiwny. Może gra aktorska trochę sztywna. Ale nie sądziłem, że go zdejmą. A zdjęli. Co w nim znajdziecie? Naszego głównego bohatera. Gabriel Vaughn jest wielokrotnie odznaczanym żołnierzem, który zawsze służył dla dobra kraju i swoich towarzyszy. Ale nie dlatego jest cenny dla agencji Cybercom, dla której pracuje. Gabriel ma specyficzną mutację genetyczną, która pozwala na wszczepienie do jego głowy pewnego procesora, który pozwala mu się podpiąć do satelitarnego przepływu informacji. Dzięki temu korzysta z baz danych wielu agencji rządowych, co pozwala mu bronić kraju i łapać terrorystów, morderców i innych wykolejeńców. Może pamiętacie Josha Holloweya czyli Sawyer'a z Lost'ów? No to własnie on. Spróbujcie. Może się wam spodoba. 
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★☆☆☆☆ sezon 1.

Castle (sezon 6.) przedłużenie

Rick Castle. Pisarz. Doradca policyjny. Playboy. Ups! Już nie. Bo Rick będzie brał ślub! Ha-ha! I to z nie kto innym niż panią detektyw Kate Beckett. I można mu zazdrościć. Bo Stana Katic niczego sobie jest. A sam Nathan Fillion pomimo upływu lat się trzyma. Bardzo mocno dowcipów! Zacząłem ten serial oglądać tylko dla niego. Kiedy grał w Firefly był fenomenalny. Miałem nadzieje, że zostało w nim jeszcze coś z kapitana Malcolma Reynoldsa. Nie zawiodłem się. Czasem umie zrobić dobrą minę do złej gry, postawić się silniejszemu w obronie kogoś dla niego ważnego, trysnąć żartem kiedy nastaje grobowa cisza i błysnąć inteligencją kiedy motywacja do rozwiązania sprawy gaśnie. Bardzo dobrze znalazł się w roli pisarza, który, aby czerpać pomysły do swoich książek sensacyjnych poprosił swojego funfla od golfa, burmistrza Nowego Jorku, aby pozwolił mu pobiegać za jakimś detektywem w celu znalezienia koncepcji. Bo bohatera poprzedniej serii swoich książek zabił. To znaczy, zginęło mu się. Całkiem przypadkiem. Sezon 6 nie zaskakuje nas już tak jak poprzednie, ale zakończenie jednak łapie nas zatrzymanych przez zaskoczenie i strach. Przynajmniej mnie. Rick. Bądź twardy. Żyj!
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 6.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ serial

Arrow (sezon 2.) przedłużenie

Jak sprzedaje się nasz bohater uniwersum DC? A no trochę słabiej niż w poprzednim sezonie. Nadal jednak nasz wyspowy koks od łuku ma mnóstwo strzał i jeszcze więcej problemów. A jego największy problem nazywa się Deathstroke, nie ma prawego oka i jest bardzo wkurzony. I jest na sterydach. Jakaś nowa firma na rynku. Mirakuru. A zgadnijcie kto go oka pozbawił? Jedna ze strzał naszego bohatera. Ile jeszcze smrodu przyleci za Oliverem Queenem do Starling City z wyspy, która była dla niego piekłem na ziemi? Przekonamy się w sezonie trzecim. A dla przekonania do serialu pań, to wiedzą panie, że chłopaki tutaj dużo ćwiczą? Dowód tutaj
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★☆☆☆ sezon 2.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆ serial

Marvel: Agents of S.H.I.E.L.D. (sezon 1.) przedłużenie

Niektóre seriale robią co jakiś czas długie odcinki specjalne lub filmy pełnometrażowe o swoich bohaterach. Przy tym serialu znajdujemy się w odwrotnej sytuacji. Oglądaliście Thora, Ironman'a, Kapitana Amerykę, Hulka czy Avengers? Zawsze w tle wydarzeń są specjalnie wyszkoleni agenci S.H.I.E.L.D., którzy dbają o bezpieczeństwo cywilów i zaplecze pomocniczo-technologiczne, zwłaszcza przy zbieraniu śmieci po kosmitach. Bo heros nie zrobi wszystkiego. Heros jest jeden. Agentów jest wielu. I agent może stać się herosem. I wcale nie musi do tego mieć mocy. Czasem wystarczy odpowiedni trening, serce na miejscu i upór w dążeniu do celu. A jak widać na załączonym obrazku agenci czasem muszą nachodzić się nawet po ścianach dla zakończenia misji. Wiecie, co w tym serialu jest takiego wspaniałego? Pełnometrażowe filmy wpływają tutaj na fabułę serialu, splatają się z nią i dzięki temu niektóre odcinki tłumaczą nam niewyjaśnione w kinowych wersjach wątki fabularne. Jeśli jesteś fanem Marvela, to na pewno oglądasz ten serial. Jeśli nie jesteś fanem, to zostań nim. Warto. 
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serial

autor: Kuroi Ookami
edycja: MrNollaig
Więcej o filmach/serialach/nowościach dowiesz się na FanPage'u OniryzMovie

Brak komentarzy: