niedziela, 29 czerwca 2014

#337 Serialowe podsumowania (mid-season 2014 część IV)

W czerwcowym podsumowaniu serialowym przedstawimy wam 6 pozycji, które niedawno miały swój koniec sezonu. Tym razem podsumowanie piszemy we dwóch. Zapraszamy do czytania!


Czerwiec
Game of Trones (sezon 4.) przedłużenie

Niektórzy twierdzą, że czwarty sezon GoT'a jest nudny, inni mówią, że najlepszy. Ja mówię, że odkąd George R. R. Martin pojawia się na planie (3 i 4 sezon) jest dużo lepiej. Wcześniejsze sezony miały to do siebie, że rozkręcały się wraz z odcinkami i najbardziej zaskakiwały, oczywiście, na końcu. Ten sezon zaskoczy oglądającego nie raz, nie dwa i na pewno nie tylko na końcu, nie tak schematycznie jak wcześniejsze. Mamy w nim dużo walki o życie i ciekawych zwrotów fabuły. Nie rzuca się tutaj zbyt wiele odkrytego ciała, co jak dla mnie się chwali, no bo co za dużo to nie zdrowo, a na samych ładnych krągłościach żaden film i serial nigdzie nie doszedł. Sądzę, że nie muszę namawiać do oglądania tego serialu i wszyscy jego fani oglądali go razem ze mną na bieżąco, ciesząc oczy jak i ja cieszyłem!
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ sezon 4.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ serial

Resurrection (sezon 1.) przedłużenie

Na podstawie książki Jasona Motta The Returned powstał niniejszy serial. Opowiada o ludziach, którzy powracają zza grobu po kilku lub nawet po kilkudziesięciu latach po swojej śmierci w różnych miejscach na świecie. Łączy ich pochodzenie z miasteczka o nazwie Arcadia. Czemu wracają? Nikt tego nie wie. A na pewno ja wam nie powiem. Serial choć ma podobną koncepcje do francuskiego filmu i serialu Les Revenants, to ma jednak inne źródło i ma się wyróżniać wieloma aspektami. Po oglądnięciu 8 odcinków pierwszego sezonu stwierdzam, że pomimo zaskoczenia i zaciekawienia po pierwszym odcinku, wynudziłem się do końca sezonu, aby dopiero tam znowu oglądać dwa ostatnie z dozą wyczekiwania co będzie dalej. I na pewno oglądnę drugi sezon, który będzie mieć 13 odcinków. Jest to miła odskocznia od innych seriali, gdzie tempo akcji jest wysokie, a bohaterowie walczą o życie lub/i idee. Dajemy 6 gwiazdek. 
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★☆☆☆☆ serial

Da Vinci's Demons (sezon 2.) przedłużenie

Geniusz epoki renesansu przebył w tym sezonie wiele tysięcy kilometrów. Poznał kolejne tajemnice, historie i starą cywilizacje. Ale jego demony podążały cały czas za nim... W tym sezonie spodobało nam się bardzo, że Da Vinci nie gra już tak mocno pierwszych skrzypiec. W całym mechanizmie historii jest też wiele innych trybików, które wiele wprowadzają i zmieniają w całym obrazie. Bohaterowie pokażą nam swoje przemiany, swoje szaleństwo, swoją motywację i jak dążą do swoich celów. A tylko najsilniejsi umysłem i duchem zajdą tam, gdzie chcą. Zwłaszcza, że na scenę wkracza prawdziwy wróg Leonarda. A my czekamy na sezon trzeci.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 2.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ serialThe 100 (sezon 1.) przedłużenie

The 100 zapowiadał się bardzo klimatycznie. Mocne post-apo na zdegenerowanej, jeszcze radioaktywnej Ziemi, na którą jedyna funkcjonująca stacja kosmiczna orbitująca wokół planety wysyła setkę skazańców. Pięknie zmutowane zwierzęta i homoidalne zagrożenie to tylko przedsmak atrakcji – tak myślałem. Wyszło w sumie jak zwykle…
Piękni, młodzi „skazańcy” mają za zadanie sprawdzić przydatność planety do zamieszkania. Zamiast dotrzeć do wyznaczonego punktu zachowują się jak banda rozwydrzonych przedszkolaków i w sumie tyle o serialu. Męczące dramaty na stacji kosmicznej, będącej również jedynym domem dla ludności z Ziemi, okropnie mdłe romanse wśród młodych oraz kiepski przeciwnik to najgorsze wady serialu. Dopiero finał robi się ciekawszy - mamy w końcu jakiś zwrot akcji, a dzieciaków jest znacznie mniej. Można stwierdzić, że wraz ze zmniejszaniem się młodocianych w serialu – jakość produkcji rośnie, jak zostanie ich garstka to będzie kolejny Breaking Bad.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆☆ serial

Orphan Black (sezon 2.) przedłużenie

Drugi sezon Orphan Black to całkiem inna historia. Co z tego, że dostajemy dużo odpowiedzi i fabuła jest świetnie poprowadzona od finału pierwszego sezonu po pierwsze odcinki drugiego, jak dostajemy całkiem nowe oblicze. Już mogę powiedzieć, że chodzi o klony jednej dziewczyny, a dokładnie pierwotnego osobnika. Pierwsze odcinki w 2013 roku zadawały pytanie „Kim są te dziewczyny?”. Teraz nie mamy jednego pytania, gdyż od pierwszych odcinków musimy głowić się "Dlaczego? W jakim celu? Dokąd?" i co najważniejsze "Po co?" Bohaterowie robią to co robią. Jest o wiele bardziej dynamicznie, ale i głęboko oraz o wiele bardziej zagadkowo. Te drugie dna mogą męczyć i wprowadzać pewien zamęt ponieważ dostajemy kolejną masę nowych postaci i nazw (organizacji, miejsc i wydarzeń). To nie jest płytki serial, a całkiem nowe dramatycznie serialowe uniwersum science fiction.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆☆ sezon 2.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★★☆ serial

Salem (sezon 1.) trwający | nie wiadomo

Ciężko oceniać serial gdyż jeszcze do finału trochę zostało ale mogę spekulować, że będzie równie dobry jak pilot. Po pierwsze, Salem to świetny klimat, mroczny, pełen brutalności i seksu jednocześnie. XVII wiek, miasteczko Salem i procesy o czary, dodajmy jeszcze dobrą obsadę, baa – nawet bardzo dobrą, intro od Marilyna Mansona i Tylera Batesa.
Piszę, że finał będzie dobry jak pilot, który wgniatał w fotel ponieważ późniejsze odcinki były strasznie płytkie i nudne, a teraz – za połową serialu napięcie wzrasta, demonologia serialowa pnie się na wyżyny więc szczerze liczę na genialny cliffhanger w ostatnich minutach sezonu.
OniryzMovie ocenia: ★★★★★★★☆☆☆ serial

autor: Maciej Wojtoń (Orphan Black, the 100, Salem) 
Kuroi Ookami (Game of Trones, Resurrection, Da Vinci's Demons)
edycja: Kuroi Ookami
Więcej o filmach/serialach/nowościach dowiesz się na FanPage'u OniryzMovie

Brak komentarzy: